| Christyne a întrebat:

Ce actor de "afara" a murit in timpul filmarilor?(nu pe platou)

Răspuns Câştigător
| Klara a răspuns:

Heath Ledger. thinking

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mai sunt si alte cazuri pe langa cel al lui Heath Ledger.
1. "Twilight Zone: The Movie", in regia lui Steven Spielberg, a aparut in anul 1983, dupa lungi dispute in urma unui groaznic accident, care s-a soldat cu moartea a trei actori, intre care doi copii: Vic Morrow, Myca Dinh Le (7 ani) si Renee Shin-Yi Chen (6 ani).

Acestia au murit decapitati de elicea unui elicopter, folosit pe platoul de filmare pentru crearea unor efecte.
2. Felul in care a murit Brandon Lee, fiul celebrului maestru al artelor martiale Bruce Lee, nu mai este un secret pentru nimeni.

Brandon a fost impuscat in abdomen si ucis de un glont provenind dintr-un Magnum, in timp ce filma "The Crow", lansat in 1994.
3.Cascadoriile lui Vin Diesel ne-au impresionat inca din 2002, cand a fost lansat "Triple X", unde actorul a avut-o ca partenera pe Asia Argento. Ceea ce mai putini dintre noi stiu este ca in timpul filmarilor a avut loc un tragic accident, caruia i-a cazut victima un cascador care il dubla pe Diesel pentru un salt periculos.
4.In timpul filmarilor pentru "The Return of the Musketeers" (1989), actorul Roy Kinnear a cazut de pe un cal in Toledo, Spania, si a fost imediat internat in spital.

Din nefericire insa actorul a murit a doua zi, in urma unui atac de cord.
5.Actorul George Camilleri si-a rupt un picior tot pe platoul de filmare si a fost operat in ziua urmatoare. La doua saptamani dupa acest accident actorul a suferit complicatii si a murit.
Mai sunt multe astfel de cazuri.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Tanarul actor Heath Ledger de origine australiana a murit la New YopK in timpul unei pauze de filmare.

| DrViorel a răspuns:

Da e greu, toti se uita si spun, ei ce amre lucru sa fi ca Brad Pit si esti plin de bani, fac un film s gata is foarte bogat, dar habar nu au ce munca colosala se duce in spatele cortinei...