| Shuellen a întrebat:

Ce carte ati dori s-o cititi, sau reciti...:Xideei va rog... o idee de inceput de vacanta thank:X

21 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

Eu citesc John Braine -Drumul spre inalta societate (este o carte de dragoste, numai buna pentru dupa amiezele calduroase de vara)batting eyelashes

| JeSa a răspuns:

Mi-aş dori să recitesc - "Pădurea Spânzuraţilor", de Liviu Rebreanu sau "Cei trei muşchetari", Alexandre Dumas( - tatăl). Ca o idee, îţi recomand : să citeşti - întreaga operă a lui Jules Verne.happy

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Mi-ar plecea sa recitesc Maitreyi de M Eliade -un roman superb :X
daca nu l-ai citit inca te asfatuiesc sa il citesti pentru ca merita, sunt sigura ca o sa iti placa

| aliona_6797 a răspuns:

As mai recitit "Imparatul mustelor" de W. Golding. E perfecta pentru vacanta de vara...este exotica intr-un oarecare fel si chiar socanta.

| Munchkin a răspuns:

Aş vrea să recitesc aproape toate cărţile pe care le-am citit până acum... câteva dintre ele ar fi:
Labirintul Rozelor (Titania Hardie)
Maestră în arta morţii (Ariana Franklin)
Seria "Vampirii Sudului" (Charlaine Harris). oh apropo, următoarea carte din serie trebuie să apară vara asta.
Salem's Lot (Stephen King)
De profundis (A. J. Hartley)
Pânza de păianjen (Cella Serghi)
Memoriile unei gheişe (Arthur Golden)
Oracolul Lunei (Frederic Lenoir)
... sper să îţi alegi măcar una din lista mea. tongue
Have fun reading. happy

| Razvan a răspuns:

Acum citesc "Pentru o casa de piatra" si e o carte destul de intresanta chiar daca titlul nu te da gata din prima.Toate cartile din colectia "Carti adevarate" sunt bune, bazate pe realitatewinking

| ForbiddenLove a răspuns:

Pai carti a lui stephen king care sunt de groaza...ai auzit de serialul vampire diaries? daca nu ai vazut inca serialul te sfatuiesc sa citesti cartile inainte deoarece din cate stiu eu serialul e putin diferit de carti dar oricum e foarte fain.Este vorba despre doi frati vampiri care cu mult timp in urma au fost indragostiti de aceiasi fata.Sau citeste cartile din seria twilight sau academia vampirilor.Mai poti citi gossip girl.este si serial facut dupa carti ...bineinteles ca unele chestii schimbate dar merita citite.Este vorba despre viata adolescentilor (bogati) din new york, upper east side. Sper ca te-am putut ajuta.kiss

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Mi-as dori sa recites " La cumparaturi cu sora mea " de Sophie Kinsella. Cartea asta e absolut superbaaaa love struck sigur o sa iti placa daca o sa o citesti!

| Caaty a răspuns:

As dori sa citesc Harry de Rosemary Timperley dar nu o gasesc tradusa sad

| ChriSS_7546 a răspuns:

Incearca New moon, Twilight, Breacking dawn sau Midnight sun, sunt supeeerlove struck

| Iulia_5025 a răspuns:

Mi-as dori sa recitesc "Enigma Otiliei" de G.Calinescu si "La Medeleni" de I. Teodoreanu. Sunt doua romane frumoase. Ti le recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-ar placea sa recitesc Pădurea Spânzuraţilor", de Liviu Rebreanu ...cartea aceia mai placut foarte mult si ti-o recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As reciti jane ayre de charlote bronte. de citit as vrea sa citesc cartea nu plange sub clar de luna de heather davis.

| Ralucarrie a răspuns:

P. S. Te Iubesc de Cecelia Ahern

| nonameih0000 a răspuns:

Cartea p care am citit-o eu si imi place f mult e "pobby si dingan" e super faina. nu iti zic nimic, nici un amanunt pentru ca e mai fain ca descoperi singura. sper sa o citesti ca merita

| Georgy1033 a răspuns:

Mi-ar placea sa recitesc "shakespeare romeo si julieta" fundita te rog

| menotyou444 a răspuns:

Pai eu am citit toate cartile...Twilight ...sunt super tari dar te sfatuiesc sa le citesti in engleza pentru ca acolo zice mai multe chesti decat daca traduce in romana daca vrei sa citesti toate cele 4 carti in engleza atunci o sa fie mai bine

| Bitzii~Bitzii a răspuns:

Luna noua, Amurg, eclipsa si zori de zi...is cartile mele preferate... ti le recomand!winking

| wolya a răspuns:

Ciclul Melaniei Lupu, de Rodica Ojoc Brasoveanu, mori de ras

| greenlola a răspuns:

Iti recomand "romanul adolescentului miop de Eliade" sau "gargui" de Andrew Davinson. Sigur o sa iti placa, fiindca sunt de dragoste

| greenlola a răspuns:

As mai vrea sa mai recitesc"romanul adolescentului miop" de eliade sau "gargui" de andrew davinson. sper sa iti placa big grin