| anonim_4396 a întrebat:

Care e cartea cea mai buna carte pe care ați citit-o si probabil, de buna ce e, happy ați mai reciti-o?

Aș dori să nu-mi înșiruiti toate titlurile din toate timpurile. happy
Ceva care v-a marcat. Atât.

21 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Frații Karamazov.

| zurick a răspuns:

1Q84.

| NLS a răspuns:

Vraciul (T Dolega ), Crima și pedeapsa (Dostoievski) și Memoriile Diavolului (Frederic Soulie).
Nu pot face diferența între ele, și tocmai mi am adus una dintre ele din biblioteca părinților, urmează sa o recitesc curând. (Vraciul )

| anonim_4396 explică (pentru NLS):

Mersi mult. happy

Știu ca nu se cade, dar poate vreți să mă ajutați cu ceva.
Înregistrează-te folosind linkul meu și primești gratuit un card Revolut pentru a te bucura de un curs de schimb excelent în străinătate. https://revolut.com/referral/gavrilsx90
Neapărat trebuie sa intrati de pe acest link, dacă vreți sa ma ajutați, evident.
Vă comandați un card Revolut gratuit și trimiteți cartea de identitate pentru a fi validat contul. Abia atunci primesc eu ceva recompense, când contul este validat. Am termen o săptămână să invit cel puțin 5 prieteni să-și comande cardul Revolut.

Mă rog, doar dacă vreți. Este total gratuit sa faceți asta.

| RobertMoon a răspuns:

Don Quijote de Miguel de Cervantes

| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Regii Blestemați.
Deşi are 7 volume.
Când citeşti "Regii Blestemați", ştii de ce "Urzeala Trenurilor" e o copie a mai multor cărți.Cu alte cuvinte, un serial fără pic de originalitate, sau întâmplări reale.

| anonim_4396 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Mersi mult. 7 volume e o muncă grea happy Glumesc. Trebuie sa fie ceva foarte bun sa dorești sa continui sa citești, ma gândesc...

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Pură pasiune, la modul general.
Dacă te referi la carte, pe lângă faptul că spune povestea reală...trebuie să citeşti, nu mai spun nimic.
E o carte pe care pur şi simplu nu o poți lăsa.
Şi a fost recomandare de carte de la tata.

| anonim_4396 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Tocmai de asta am cerut recomandari. Sa nu-mi pierd timpul citind "capodoperele" doamnei Binder sau mai ceva, happy operele lui Andrei Ciobanu.
Mersi mult de recomandare! happy

| FataCuChitaraMunților a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu drag. Poți să-mi scrii, când vrei să citeşti o carte nouă.

| anonim_4396 explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Ok. Mersi mult! happy Apreciez!

| brokxy a răspuns:

Hercolubus sau planeta roşie
de V. M. Rabolu. Mi-a schimbat perceptia despre viata, univers si tot.

| anonim_4396 explică (pentru brokxy):

Despre ce se vorbește în carte?

| brokxy a răspuns (pentru anonim_4396):

E mai mult spiritualitate, experientele unui om si prezicerile sale care in timp s-au si adeverit. El a scris cartea prin 1998 si a zis ca vor fi multe cutremure si chestii si e despre o planeta care se crede ca se apropie de pamant.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

"Bibliotecara de la Auschwitz", Antonio Iturbe.

| anonim_4396 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Mersi

| SasoriOfTheRedSand a răspuns:

"Mizerabilii" - Victor Hugo, absolut fabuloasa. happy

| anonim_4396 explică (pentru SasoriOfTheRedSand):

Asta citesc acum. happy Termin volumul 1, și îmi fac timp și pentru volumele 2 și 3. Este într-adevăr o carte bună. happy

| Djedi88 a răspuns:

' The name of the wind ' de Patrick Rothfuss

| olayomellamomariola a răspuns:

Inainte sa te cunosc - jojo mayer (cred ca asta e numele autoarei)
the killing- david hensen

| anonim_4396 explică (pentru olayomellamomariola):

Jojo Moyes