| Dimineata a întrebat:

Ce carti ati citit si va'u placut?

Răspuns Câştigător
14 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Memoriile lui Hadrian-de Marguerite Yourcenar

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Mi-AU placut cateva sute de carti citite. Mi-e greu acum sa fac un top. In orice caz, pe primul loc in preferintele mele, ramane ciclul "Sfarsit de Mileniu" de Radu Tudoran. Toate cele 7 volume.

| florentinf a răspuns:

Sunt multe carti pe care le-am citit dar in top s-e claseaza seria Sherlock Holmes de sir Arthur Conan Doyle 2 in top : Comoara din lacul de argint de Karl May 3. Omul invizibil de H.G. Wells

| Didoo a răspuns:

Kerstin Gier - Ma sinucid altadata; J.D. Salinger - De veghe in lanul de secara; Un veac de singuratare - nu situ cine laughing; Jurnalele vamiprilor; Academia Vampirilor; Micile frumoase mincinoase ( pretty little liars )

| GrizzlyRO a răspuns:

O carte bune pe care ti-o recomand este Batranul si marea de Ernest Hemingway happy Multa aventura si daca nu iti place poti incerca si ecranizarea happy Este la fel de buna happy
FUNDA >:d<

| Cristianne a răspuns:

Între viață și moarte-Arthur Gask

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe.multe.si toate mi-au placut.si stiintifice.si beletristica.si religie, si sf.toooaaate mi-au placut.

| romanaols a răspuns:

Jurnalele Vampirilor

| AoiTori a răspuns:

Mie mi-a placut Eragon scrisa de Cristopher Paolini. Am vazut filmul(aparut in 2006) si am hotarat sa cites cartea. Am mai citit si Cronicile din Narnia (tot dupa ce am vazut filmul). Momentan citesc Aleasa, scrisa de P.C. Cast şi Kristin Cast.

| CGAlexandra a răspuns:

Am citi multe carti si multe carti mi-au placuthappy
De exemplu: Vraciul-Profesorul Wilczur(ti`o recomand, sunt 2 volume),Jurnalele vampirilor,Anna Karenina,Doamna Bovary,Doamna cu camelii, Jane Eyre, etchappy

| Clauudia23 a răspuns:

"Sageata neagra" este o carte foarte frumoasa, iar la fel este si " Micul Lord, " Copii teribili " [toate volumele].

"Farizada cu obraji de trandafir"... Poti sa citesti " Lecturi Suplimentare" este o carte unde se gasesc multe povesti si cateodata chiar cuprinde si cate un roman.Se gasesc pentru orice varsta trebuie doar sa cautzi la librari. :X Sper ca te'am ajutat. Funda'?!

| BaekDongSoo a răspuns:

Seria Dune cu siguranta...ahh si Into the Wild dupa care s-a facut si un film extraordinar...Check it out!

| Dotz a răspuns:

Jurnalele vampirilor(8 vol), academia vampirilor(6 vol), jurnalele lui stefan(3 vol), fortele raului absolut(3 vol), vampirii sudului(4 vol), eve(1) si cele 9 vieti a lui chloe king(1) toate contin drama supranatural di dragoste

| cala15 a răspuns (pentru Dotz):

Cum ai citit tu 8 vol din jurnalele vampirilor cand acum se fac precomenzile pentru vol 7?