| eddie_2827 a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc?

Răspuns Câştigător
| DeepEyesClaudia a răspuns:

1. "Panza de paianjen" - o carte pentru tineri superba
2. "Pe aripile vantului" - iti va placea in mod sigur
3. "Quo Vadis" - acum depinde ce gusturi ai, dar cel putin pe mine m-a marcat enorm
4. "De veghe in lanul de secara" - de asemenea pentru tineri, dar ca mesaj e super
5. ORICE de Caragiale

8 răspunsuri:
| Mihaela a răspuns:

Hei. Trebuia sa ne zici cati ani ai, sa stim ce sugestii sa-ti dam. Eu iti spun ce-am citit eu si mi s-a parut interesant:
1.Amurg
2.Luna noua
3.Eclipsa
4.Zori de zi
5.Nu plange sub clar de luna
6. Weekend cu mama
7. Micul lord
8.Supa de pui pentru suflet [ sunt povstioare adevarate despre intamplari scurte, care te fac sa plangi laughing]
9.Invitatia la vals
Poti sa mai astepti pana imi public eu cartea, care o sa se numeasca 'Unele povesti de dragoste nu mor niciodata'. Haha, sper sa o citesti cand mi-o public! laughing
Spor la citit si bafta! Sper ca te-am ajutat!
Numai bine!

| DidiChanx3 a răspuns:

Ii o seria de carti horror si thriler eu o iubesc ii destul d emare 62 is in engleza da din alea is 16 in romana colectia se numeste Goosebumps si ii scrisa de R.L.Stine uite careva care is in romana din colectia asta : 1 zambeste si mori
2. bun venit in casa mortilor
3.sange de monstru
4.blestemul mumiei
5 noaptea papusii etchee hee

| Mirυnα_5003 a răspuns:

Să nu trimiţi flori, de Sandra Brown day dreaming
E pur si simplu superba love struck!

| Rill a răspuns:

"Misterul esarfei purpurii", "Domnisoara Christina", "Inviatie la vals", "Morometii", "Ion".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://lecturirecenzate.ro/, fă-ţi o idee şi alege.

| Ayame17 a răspuns:

Daca vrei carti horror, iti recomand autorul Stephen King, daca iti place aventura, atunci poti citi "Cei trei muschetari", "Dupa 20 de ani" si "Vicontele de Bragelonne", scrise de Alexandre Dumas. Carti frumoase ar mai fi si "Mizerabilii" de Victor Hugo, "Shogun" de James Clavell sau "Cronicile din Narnia", daca ai chef de ceva pentru copii. happy

| Marckus a răspuns:

Uite un top 5 al cartilor :
1."Mandrie si prejudecata" - Jane Austen
2."Barbati care urasc femeile" - Stieg Larsson
3."Mara" - Ion Slavici
4."Rosu si Negru" - Stendhal
5."Notre-Dame de Paris" - Victor Hugo
Lectura placuta! Pa, pa!

| me_9384 a răspuns:

Ultima carte pe care am citit-o a fost Codul lui Da Vinci.incerc-o si tu.e super.sau ingeri si demoni.bafta