| IzabellaLove a întrebat:

Ce carti imi recomandati? sa citesc

7 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

-trilogia The Hunger Games
-cartile de Jule Verne-2 ani de vacanta, calatorie spre centru pamantului, 5 saptamani in balon, copii capitanului grant etc.
-carti scrise de Agatha Christie- Cei 5 purcelasi, Crima din Orient Expres sau de Rodica Brasonveanu- Enigma la mansarda

Margaret Mitchell- Pe aripile vantului

Fantasy: Academia Vampirilor, Fortele raului absolut, Vampirii Sudului, Culorile iubirii, Sange albastru, Casa Noptii.

| AliveOne a răspuns:

Jule verne toate

| Brâncuşi a răspuns:

Bună seara, uite nişte cărţi care mi le-au recomadat unii utilizatori :

Obiecte ascutite - Gillian Flinn
Chirurgul - Tess Gerissten
Ucenicul - Tess Gerissten
O mana de oase - Stephen King
Salem's lot - Stephen King
Codul lui Da Vinci - Dan Brown
Ingeri si Demoni - Dan Brown
Simbolul Pierdut - Dan Brown
Cutia cu Fantome - Joe Hill

O seară frumoasă!

| XBrunetteX a răspuns:

Depinde ce fel de carti iti plac (aventura, dragoste, etc.) si depinde si de varsta ta.

De Al. Dumas ti-as recomanda "Cei trei muscetari","Dupa 20 de ani","Vicontele de Bragelonne","Regina Margot","Fiul condamnatului","Omul cu masca de fier".
Mie mi-au placut mult si "Frankenstein" de Mary Shelly, "Singur pe lume" de Hector Malot, "Avarul.Tartuffe.Don Juan" de Moliere si "Dama cu camelii" de Al. Dumas-fiul.

Sunt o multime de carti superbe, dar, repet, depinde ce gen de carti iti plac.

| XBrunetteX a răspuns (pentru XBrunetteX):

Muschetari* (scuze, m-am grabit cand am scris)

| raullik007 a răspuns:

Ucenicul - Tess Gerissten
O mana de oase - Stephen King
Salem's lot - Stephen King
Codul lui Da Vinci - Dan Brown
Ingeri si Demoni - Dan Brown
Simbolul Pierdut - Dan Brown
Cutia cu Fantome - Joe Hill

| Giiorgiiana a răspuns:

Singur Pe Lume.
Poveste De Craciun
Ingeri Si Demoni