| antartica a întrebat:

Ce carti stiti care se incadreaza in urmatorele teme?
1.Adolescenta
2.Renasterea omului ca intelect
3. Fantansy
4.Lupta cu viata

5 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

1. JD Salinger-De veghe în lanul de secară, Giulia Carcasi-Zodia îndrăgostiţilor, Anne Brashares-Pantalonii călători, A doua vară a pantalonilor călători, Fete în blugi, Mereu în albastru 2. Lev Tolstoi-Învierea, Louis Bromfield-Vin ploile 3. CS Lewis-Cronicile din Narnia, PC Cast-seria Casa Nopţii, Licia Troisi-seria Cronicile Lumii Pământene, Melissa Marr-Fascinaţie, Cristopher Paolini-Eragon, Anne Robillard-seria Cavalerii de Smarald 4.Charles Dickens-David Copperfield, Oliver Twist, Mica Dorrit, Hector Malot-Singur pe lume, Victor Hugo-Mizerabilii, Eugen Sue-Misterele Parisului, John Steinbeck-Fructele mâniei

| Alina a răspuns:

1)La Medeleni :X, Romanul adolescentului miop
3)Si daca e adevarat?, Te voi revedea, In alta viata
4)Rosu si negru, Crima si pedeapsa

| elizasedai a răspuns:

3-4:Harry Potter, Lord of the rings, Tara duncan, cartea timpului, karazan,

| antartica explică:

Mersi... romanul adolescentului l-am citit dejahee hee. Alte sugestii?

| antartica explică:

Va multumesc mult pentru raspunsuri pentru ceva timp am ce citihee hee