| Georgia1234567890 a întrebat:

Hei ❤✌. Cine imi poate spune, va rog o carte sau un film pentru adolescență? Ca tema sa fie trista, gen Sub aceeasi stea. Sau daca stiti ceva legat de greseli facute in viata... Sau de o fata care greseste si nu stie cum sa repare situatia. Multumesc oricum, pot sa fie si alte teme daca stiti carti super, dar as prefera ceva trist si pentru teenagers laughing si cu iubire big grin Multammmm ❤❤

9 răspunsuri:
| Garielu a răspuns:

Indragostiti mor ultimi-Only Lovers Left Alive

| KaSS a răspuns:

Buna iti recomand The Last American Virgin – Ultimul american virgin (1982) – e cam vechi filmul dar pun pariu ca o sa iti placa. Astept un raspuns dupa ce o sa il vezi.

| DiaAndra a răspuns:

If I stay si Where she went. A doua este continuarea primei dar din pacate nu o gasesti tradusa in romana numai pe prima.Se face si film dupa If I stay... apare in curand. big grin

| Amatoru a răspuns:

Vicky Dreiling - Cum sa cuceresti un diavol, Stephanie Laurens - Patimile iubirii, Mary Jo Putney - Valuri de matase, Mary Jo Putney, Jo Beverley - Saruturi furate, etc.

| CA_Anto_1994 a răspuns:

A walk to remember, 3 metri sopra il cielo

| Stan_Gabriel_1996 a răspuns:

Cautand-o pe Alaska de John Green

| OctaviaF a răspuns:

"De veghe in lanul de secara" de J.D. Salinger este o carte foarte frumoasa pe care ti-o recomand. Poti citi o prezentare pe net, sa vezi despre ce este vorba si daca se potriveste cu ceea ce cauti. Este o carte pentru adolescenta, dupa parerea mea. big grin

| KittyK a răspuns:

Eu iți sugerez Academia Vampirilor de Richelle Mead. Da, da, știu, sună mediocru, asta am crezut și eu la început dar când m-am apucat să citesc, n-am mai lăsat cartea din mână. Sunt șase volume, par multe, dar după ce le termini îți pare rău. Și ai putea încerca și Forțele Răului Absolut de Kelley Armstrong. Sper să îți placă. :*