| Purgatoriu a întrebat:

Ce culori ar trebui sa combin pentru a obtine culoare pielii? Am incercat oranj (portocaliu) cu alb, dar nu mi-a iesit.

Răspuns Câştigător
| Adelynna_4919 a răspuns:

E simplu. poti pune portocaliu si alb si cu galben...dar ai grija sa pui culorile in cantitati egale

| Purgatoriu explică (pentru Adelynna_4919):

Pai...Pictez o icoana pe sticla si am facut un inger.L-am facut in nuante de maro(adica umbra arsa, umbra naturala si ciena parca...)i-am facut aripile kaki(asa mi-a spus profa)iar acum sunt indecisa la fond. Ce imi recomandati?

6 răspunsuri:
| Membra a răspuns:

Fii atenta si fa exact cum iti spun, va iesi sigur.
Roz pal, deschis deschis+ un pic mai mult alb+ un varf miiic mic de oranj. (ai grija cu oranj-u'!) Succes.

| Purgatoriu explică:

Multumes mult :*

| Adelynna_4919 a răspuns (pentru Purgatoriu):

Npc...happy:*:* ma bucur ca te-am ajutat

| Ddiinnaammoo a răspuns:

Maro cu alb

| inessaxxx a răspuns:

Am terminat scoala de arte si iti sugerez sa amesteci mai mult alb cu foarte putin ros si galben, iar in privinta fundalul cred ca ar trebui o culoare ma diferita de insasi compozitia pentru a nu se pierde pe fundal incearca ceva rece succes