| HolyPotato a întrebat:

Ce este inteligența emoțională? Și cum îmi dau seama care e nivelul meu de inteligență emoțională?

Răspuns Câştigător
| Smiiiile a răspuns:

Uite: http://florinrosoga.ro/blog/daniel-goleman-inteligenta-emotionala/
Eu am citit-o. E interesanta daca iti place psihologia.

| HolyPotato explică (pentru Smiiiile):

Mulțumesc.

| Smiiiile a răspuns (pentru HolyPotato):

Nu ai de ce>:d

8 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

O născocire peniobilă pentru a consola oamenii care nu excelează la singurul tip de inteligență ce ar trebui să conteze.

| fuzzer a răspuns:

Inteligenta emotionala este data de sentimente, deci cu cat iti pasa mai mult de cei din jur, cu atat devii mai "inteligent".

| HolyPotato explică (pentru fuzzer):

Mersi, credeam că e legat de ceva perspicacitate sau ceva de genul. În cazul ăsta, nu sunt prea inteligentă laughing

| fuzzer a răspuns (pentru HolyPotato):

E discutabil, depinde cum interpretezi unele situatii, si exista mai multe tipuri de inteligenta...

Nu-mi place sa recunosc, dar fiecare om e inteligent, fiecare se pricepe intr-un anumit domeniu.

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Cu cat ai mai multe sentimente cu atat creste si emotivitatea si arta de a creea lucruri noi.
Te pup, pa pa! :*