| Cornelcmn8 a întrebat:

Ce facultate ar fi bine sa urmez daca termin liceul cu program sportiv, avand in vedere ca nu am o buna pregatire in invatatura (ca na, asa e sportivul)?
Vreau sa scrieti si dc e buna acea facultate pe care o sa mi-o recomandati.
Funda

Răspuns Câştigător
| 9gag a răspuns:

La politie iti trebuie matematica si fizica. Este facultatea de educatie fizica si sport si are specializarile de Educatie fizica si sport si Kinetoterapie. Daca dai la prima specializare poti iesi antrenor de fitness sau de un joc sportiv ce il vei face in timpul facultatii(fotbal, baschet, etc) si la kinetoterapie iesi kinetoterapeut(se castiga destul de bine daca ai cabinet propriu)

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Meri la politie. big grin

| Mtz_1845 a răspuns:

Poti incerca sa faci un curs de personal trainer daca vrei sa scapi repede de scoala... si, mai ales in strainatate, un personal trainer castiga de la 20 pana la 45 de euro pe ora
depinde de experienta in domeniu di clasa de clienti.

dar daca vrei sa mergi la facultate sunt de acord cu "JustWannaHelp".