| schlau a întrebat:

Ce materii se preda la "stiinte ale naturii"?

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Pai o sa faci 4 ore romana, 4 mate, 3 fizica(sau 2), 2 chimie, 2 bio, un optional, 1 isto, 1 geograf, 1 sport, 1 logik, 2 franceza/germana, 2 engleza, 2 tic(ca si informatika), 1 informatica, 1 religie si o saptamana faci desen una muzica.
sper ca ti-am fost de folos. pa-pa happy

7 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Romana, engleza, franceza, biologie, chimie etc

| loredana2012 a răspuns:

Ce educatie civica? Nu se face asa ceva

| Crisu a răspuns:

@iness Cum adica "s-ar putea biologie"? Tu ai citit intrebarea? STIINTE ALE NATURII. Cuvantul natura iti spune ceva? Evident are mare legatura cu biologia.

| roxy_2350 a răspuns:

Pai se face multa mate. apoi se mai face biologie, fizica si chimie care sunt materiile de profil, iar in rest romana, 2 limbi straine, sport, muzica, desen si ce ai mai facut si pana in a 8a.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu aceeasi problema nu stiu ce materii se fac la acest profil scuze

| iness a răspuns:

Educatie civica, despre oameni, patriotism si societatehappy.
S-ar putea si biologie daca nu ma insel. nu stiulaughing dar de civica sunt sigurahappy.

| eric_1668 a răspuns:

Eu sunt la profil bio-chimie(stiinte ale naturii) si am mate, romana, bio, chimie, fizica, muzica, desen, sport, engleza, franceza, geografie, istorie, informatica, tic, logica(cls a IX-a) pshihologie(cls a X-a) antreprenoriala(cls a X-a)