| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se face la stiinte ale naturii?

Răspuns Câştigător
| Iuly006 a răspuns:

Pai eu am trecut acum a 10-a la acest profil si fac in special matematica, fizica, biologie, chimie, romana si TIC. Facem si engleza si franceza plus logica [materie noua], istorie, geografie, informatica... si dam teze la romana, mate si la alegere 2 dintre : biologie, chimie, fizica.este un profil destul de greu dar nu imposibil. fundita :X

8 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

Pai materiile de baza sunt biologie, chimie dar faci si fizica, romana, limbi straine etc.

| Elena1234456 a răspuns:

Si eu am intrat tot la acelasi profil si m-am documentat. Iata ce am aflat:
"stiintele naturii-profil destul de echilibrat, desi nu e recomandat daca nu iti place chimia sau bio in mod special Intr-a 9-a si a 10-a nu sunt diferente mari fata de mate-info ca nr de ore, doar ca dai teza la romana, mate si 2 materii la alegere dintre chimie, fizica si bio. Dintr-a 11-a faci mai multe ore de chimie si bio. "

| Iuly006 a răspuns:

Eu cred ca nu conteaza ce materii faci ci cat de multe ore de acele materii faci! eu faceam 4 ore de mate pe saptamana, 3 de fiz, 2 de bio, 2 de chim, 4 de rom si 2 de TIC [profilul stiinte ale naturii este un profil real]

| andreiyo50 a răspuns:

Biologie, chimie, fizica, romana, franceza, matematica, religie, romana

| Lumynyzza a răspuns:

Se fac* si ce materii se fac mai mult si ce materii se fac mai putin.as vrea sa imi spuneti si in respunsbig grin

| XutZu1997 a răspuns:

Toate plus logica.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Biologie chimie mate fizica romana engleza/franceza dep de liceu...

| ghjs a răspuns:

Toate materiile ce ti le-au spus aici se fac si intra` 8a. Ce faci in plus este logica atata.