| geanny14 a întrebat:

Ce materii o sa am la profilul de stiinte ale naturii?

4 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai o baza pe care o are toata lumea:romana,engleza,franceza,tic,sport,muzica,desen,istorie,geografie +obiectele de profil, chimie, bio, fizica, matematica+logica in clasa a 9-a.Cam astea ar fi.Succes! :*

| Chαяtreux a răspuns:

In clasa a9a eu aveam:
Desen/ muzica
4 h de romana
4 h de mate
sport
3 h fizica
3 h biologie
2 h chimie
logica
geografie
istorie
dirigentie
religie
2 h engleza
2 h franceza
2 h informatica [Programare]
T.I.C [Un fel de informatica in generala]

| KristalPop a răspuns:

Bună! La profilul ştiinţe ale naturii (bio-chimie), se predau următoarele materii: Biologie, Chimie, Matematică, Fizică, Lb. engleză, Lb. franceză, Educaţie fizică (Sport), Religie, Informatică, Logica/Economie/Psihologie/Filozofie (una singură în fiecare an), Antreprenoriala (doar în cls. a 10-a), Muzică şi Desen (doar în clasa a 9-a şi a 10-a, Istorie, Geografie. Sper că te-am ajutat!

| Zanatare a răspuns:

Mama a fost la facultatea de chimie, iar materiile de profil la stiintele naturii sunt aceleasi.Biologie si chimie.