| anonim_4396 a întrebat:

Ce materii se fac la stiinte ale naturii?

3 răspunsuri:
| anka a răspuns:

Aceleasi ca peste tot dar cu multa chimie si multa biologie.

| Marry:X a răspuns:

Buna.Toate materiile din scoala generala, cu exceptia latinei[daca ai facut in clasa a 8-a]. Se fac 3 ore de biologie, 3 de fizica[sau 4], 2 sau 3 de chimie, 4 ore de romana, 4 de matematica, 1 de logica, 1 de desen, 2 de sport, 1 de muzica, 2 de franceza, 2 de engleza si mai departe nu mai stiu. Oricum, in concluzie se fac toate materiile din scoala generala cu exceptia latinei si de-a randul anilor se adauga logica, psihologie, economie si filozofie.Succes.Pa,pa.

| raluca_6947 a răspuns:

Principalele materii pe care le faci sunt:romana, biologia, chimia si matematica(M2). In rest se fac aceleasi materii ca si celelalte profile:istorie, geografie, TIC, muzica, desen, franceza, engleza, ed fizica, religie, fizica si cam atat.Aaaaa...plus optionalele pe care le alegeti la clasa. Sper ca te-am putut ajuta. Funda?