| girl2 a întrebat:

Ce pare aveti despre cartile scrise de Sandra Brown? Argumentati.

Răspuns Câştigător
| florar a răspuns:

Cartile respective au un continut usor de inteles chiar de cele mai greu de cap, de asta ele sunt''best seller'' adica bine vandute, caci sunt foarte multe persoane care sunt prea grele de cap ca sa citeasca literatura adevarata; ele sunt cu dragoste si iluzii pierdute, dar toate regasite si bani destui pentru a trai pana la adanci batraneti.mai citesc si unii dintre barbati, care inteleg foarte bine scenele erotice si se mai si documenteaza, deci sunt si pline de invataminte.sunt fo 1500 de scriitoare de genul asta, cam cate una la 1000 de cititori care au fost prea saraci sa faca si liceul.ca si tehnoredactare, ele au poze frumoase cu gagici superbe si barbati chipesi cu flori in mana si in masini scumpe; randurile sunt tip arial intre 12 si 15 ca sa ocupe multe pagini, dar se termina destul de repede ca sa nu se imbarlige mintea cititorului.altceva?

12 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

De acord cu harciog, 100%. Maculatura.

| Nastia a răspuns:

Am citit cateva ceva de ea si imi place,... textul pare simplu dar nu e chiar asa,.

| Dara a răspuns:

Am citit in adolescenta. De Sandra Brown, din colectia "Romantic" sau "el si ea''. Erau foarte la moda si la vremea aceea mi s-au parut excelente. Acum am alte gusturi, insa nu regret ca le-am citit.

| Psihoyounger a răspuns:

Interesante...

Atat!

Bafta!

Psihoyounger

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Am citit câteva cărți ale acestei scriitoare și mi-au plăcut.
De ce? Modul de expunere a poveștilor de dragoste, intrigile, dialogurile, trăirile trupești, etc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carti comerciale, mai mult, paralele cu adevarata literatura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am citit doua, altfel nu riscam sa imi exprim parerea: literatura de raftul doi! Sau...trei, patru...desi nu exista inca notiunea, o inventam pentru scrisul acestei doamne! Incearca altceva, exista literatura de dragoste sublima! Cauta-ne!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva gen telenovele insa pe hartie.incearca sa uiti de ele.am citit si eu doua cand au aparut pentru prima oara pe piata si mi-am dat seama ca sunt ''maculatura'', asa cum spune si @ardnaxur1961.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cred ca aceste carti merita incercate nu numai de cele care is mai grele de cap... cred ca merita citite deoarece consider ca sunt scrise foare bine si povestiile sunt foarte interesante... iar in unele carti nu gasesti multe scene obscene .deci multe le-am citit pentru povestea inetresanta intre personaje si acea stare de bine care ti-o transmit...am citit cam 10 carti si sunt chiar reusite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mertia citite am citit citesc si voi mai citi in continuare

| eumi a răspuns:

Sandra brown scrie numai pentru o anumita categorie de femei.Parerea mea, este ca femeile normale, nu trebuie sa citeasca mai mult de un roman.

| tinutza_6709 a răspuns:

Vara trecuta am citit o groaza de carti de'ale ei mai mult din plictiseala. Sunt carti usoara, pentru a-ti umple timpul. Si daca tot au fost best-sellere la timpul lor, atunci merita incercate.