| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi enumerati cartile scrise de Sandra Brown?batting eyelashes
Multumesc! kiss
By zui

Răspuns Câştigător
auran
| auran a răspuns:

Pai sunt cateva...http://rocarti.net/index.php?manufacturers_id=10

46 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Se stie ca prin anii '90 au fost publicate carti sub numele Sandra Brown care nu erau scrise de ea, cativa romani intreprinzatori au profitat de ''febra'' aceasta pentru a scoate niste bani, unele au aparut sub numele Sandra J Brown, daca ai citit suficiente carti de-ale ei iti dai seama ca nu e acelasi stil.Ma refer la Complotul voluptatii, Noaptea africana, Clubul paradis, Ruleta dragostei, Pretul fericirii, vezi http://www.contrasens.com/2008/07/13/cine-e-sandra-brown.html.Intr-una din aceste carti eroina da un citat-''de esti tu acela, nu-ti sunt muma eu'' si spune ca a citat dintr-un poet preromantic, mda, vezi sa nu, stiti multi americani care l-au citit pe Bolintineanu? Oricum, in general, cand vine vorba de cartile ei din anii '90, eu ma ghidez dupa o regula-editura Miron, e publicata de ei, este Sandra Brown.Vei vedea ca cele enumerate mai sus au aparut la alte edituri.Nu ma refer la cele mai noi de la Lider/Orizonturi.

| Alexandru_georgeta_1987 a răspuns (pentru aqualuna):

Sandra Brown este unicata nimeni nu poate contraface cartile pentru ca este expuse unicat pe piata

Shin
| Shin a răspuns:

Am citit Imbratisare in amurg in 5 ore cand eram mic tongue Nu prea stiam ce e aia si ce e aia... iar fraza "Si dupa ce a sarutat-o exact in centrul feminitatii ei, aceasta s-a deschis ca o floare" nu avea sens si logica pentru mine in acel moment laughing M-am dus cu cartea la parinti ca sa-mi explice, s-au uitat unul la celalat si tata (care e un om mai. practic) i-a spus mamei "Mai bine-i dadeai sa citeasca poezie" laughing
Shin tongue

| Alexandru_georgeta_1987 a răspuns (pentru Shin):

Acum ca stii ce inseamna numai este cazul sa te duci la ei sa ii intrebi nu?

Shin
| Shin a răspuns:

Am citit Imbratisare in amurg in 5 ore cand eram mic tongue Nu prea stiam ce e aia si ce e aia... iar fraza "Si dupa ce a sarutat-o exact in centrul feminitatii ei, aceasta s-a deschis ca o floare" nu avea sens si logica pentru mine in acel moment laughing M-am dus cu cartea la parinti ca sa-mi explice, s-au uitat unul la celalat si tata (care e un om mai.. practic) i-a spus mamei "Mai bine-i dadeai sa citeasca poezie" laughing
Shin tongue

auran
| auran a răspuns:

Multumesc pentru fundita...
Shin ai fost tare...

auran
| auran a răspuns:

Multumesc pt fundita...
Shin ai fost tare...

| Eva_3284 a răspuns:

Am citit o singura carte de Sandra Brown, dar care mi-a placut si ti-o recomand cu placere, intitulata"Obligat de onoare". Zicala cartii fiind aceea ca, oricate bariere emotionale sub forma principiilor si a diferentelor rasiale ar exista intre 2 persoane, cel de-al 3-lea factor, care ii uneste si este lipsit de prejudecati, e pasiunea...ea nu are bariere.:d

| Melly a răspuns:

Sarada- Sandra Brown
Paravanul de fum- Sandra Brown
Exclusiv- Sandra Brown
Focul mocnit din paradis- Sandra Brown
EDEN PASS- Sandra Brown
Martora- Sandra Brown
Ricoseu- Sandra Brown
Chiar si ingerii cad- Sandra Brown
Matase frantuzeasca- Sandra Brown
Umbre din trecut- Sandra Brown
Violul- Sandra Brown
Fanta C- Sandra Brown
Secrete bine pazite- Sandra Brown
Copilul nascut joi- Sandra Brown
Sa nu trimiti flori- Sandra Brown
Panza de paianjen- Sandra Brown
Texas! Lucky- Sandra Brown
22 Indigo Place- Sandra Brown
Imbratisare in amurg- Sandra Brown
Dupa zece ani- Sandra Brown
Neasteptata iubire- Sandra Brown
Imaginea din oglinda- Sandra Brown
Texas! Chase- Sandra Brown
Texas! Sage- Sandra Brown
Juramantul uitat- Sandra Brown
Dilema- Sandra Brown

astea sunt toate cartiile ei big grin

| ellisor a răspuns (pentru Melly):

Nu sunt toate romanele, lista continua. Poate cauta si pe wikipedia si acolo lista e ceva mai detaliata.

| Alexandru_georgeta_1987 a răspuns (pentru Melly):

Sunt mult mai mult de atat

| maya_4030 a răspuns:

@Melly, ai uitat "alibiul"winking

| andreyutza14vio a răspuns:

Din tote enumerate mai sus eu am citit doar:copilul nascut joi...violul...si sa nu trimiti florhee hee

| valyfornike a răspuns:

Am eu una big grin Ostateca lui Hawk

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh sunt destulewinking
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Shin Incep sa'l plac pe tatal taulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Shin Incep sa'l plac pe tatal taulaughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tzoo(O_O)ooperh faza shin :]]
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fuga de celebritate. sa nu trimiti flori.focuri ascunse. fanta c. 22 indigo place. fascinatie. ultimul sarut.seductie.ostateca lui hawk. dragoste si datorie.sa vb despre dragoste.neasteptata iubire.copilul nascut joi.umbre din trecut.caderea lui adam. dupa 10 ani.ruleta dragostei. cerere in casatorie.situatie limita.descoperirea.intoarcerea lui mark. texas lucky. texas chase. texas sage. dupa 10 ani.lunga asteptare.secrete bine pazite.violul.imaginea din oglinda.chiar si ingerii cad.imbratisare in amurg.tandrete.sarada.eden pass.panza de paianjen.martora.exclusiv.ricoseu.matase frantuzeasca.invidie.focul mocnit din paradis.confidenta noptii. pierduti in paradis. obligat de onoare. dragostea mai presus de ratiune.pretul paradisului.cantec de dragoste. un cuplu aproape perfect. tacere elocventa. vrajita de ochii tai.manechin.riley.intalnirea.etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesti aici colectia completa de carti scrise de Sandra Brown:

http://www.carti-online.com/beletristica-roman-de-dragoste-carti-1_22.html

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cartile tale sunt super tari

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca vei ceva interesant ia "visul lui sharon" jur ca nu o sa regreti...Am citit cartea de239 de pagini in 4 oe pentru ca am vrut sa vad ce o sa se intantample in continuare happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna...eu sunt ana, si mie imi plac la nebunie cartile de Sandra Brown, am citit foarte multe, cine vrea sa vb cu mine ma gaseste pe: any_blood_saya- id meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dragoste mai presus de ratiune
am citit-o si ti-o recomandbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Copilul nascut joi, Secretul, Imbratisare in amurg!
Pe astea am reusit sa le citesc pana acum...sunt absolut superbe... ti le recomand!:*
(si iti mai recomand o carte frumoasa.chiar daca nu e scrisa de Sandra Brown...Valetul si stapana lui de Anne and Ed Kolaczyk)

oLy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

* 1981 Love's Encore
* 1981 Love Beyond Reason
* 1982 Eloquent Silence
* 1982 A Treasure Worth Seeking
* 1983 Prime Time
# 1982 Not Even for Love
# 1983 Seduction by Design
# 1983 A Kiss Remembered
# 1983 A Secret Splendor
# 1984 Words of Silk
# 1984 Bittersweet Rain
# 1984 Tiger Prince
# 1985 Sweet Anger
# 1986 Above and Beyond
# 1986 Honor Bound
# 1987 Two Alone
# 1989 The Thrill of Victor
1. 1985 Led Astray
2. 1987 The Devil's Own
* 1983 Tomorrow's Promise
* 1983 Relentless Desire
* 1983 Heaven's Price
* 1983 Temptations Kiss
* 1983 Tempest in Eden
* 1984 In a Class by Itself
* 1985 Thursday's Child
* 1985 Riley in the Morning
* 1986 The Rana Look
* 1986 22 Indigo Place
* 1987 Sunny Chandler's Return
* 1987 Demon Rumm
* 1988 Tidings of Great Joy
* 1988 Hawk O'Toole's Hostage
* 1989 Long Time Coming
* 1989 Temperatures Rising
* 1989 A Whole New Light
1. 1983 Breakfast in Bed (Originally Loveswept # 22)
2. 1984 Send No Flowers (Originally Loveswept # 51)
1. 1985 Sunset Embrace
2. 1985 Another Dawn
# 1987 Fanta C (Originally Loveswept # 217)
# 1988 Adam's Fall (Originally Loveswept # 25
1. 1990 Texas! Lucky
2. 1991 Texas! Chase
3. 1991 Texas! Sage
* 1988 Slow Heat in Heaven
* 1989 Best Kept Secrets
* 1990 Mirror Image
* 1991 Breath of Scandal
* 1992 French Silk
* 1992 Shadows of Yesterday
* 1992 Another Town
* 1993 Where There's Smoke
* 1994 Charade
* 1994 Love beyond reason
* 1995 The Witness
* 1996 Exclusive
* 1997 Fat Tuesday
* 1997 Coming In From the Rain
* 1998 Unspeakable
* 1999 The Alibi
* 1999 Where Is The Evil
* 1999 Confession Exclusive
* 2000 Standoff
* 2000 The Switch
* 2001 Envy
* 2001 Mardi Gras
* 2002 The Crush
* 2003 Hello, Darkness
* 2004 White Hot
* 2005 Chill Factor
* 2006 Ricochet
* 2007 Play Dirty
* 2008 Smoke Screen
* 2008 Fantasia/Fantasy
* 2009 Smash Cut
* 2009 Rainwater
* 2010 Tough Customer

Si cam astea ar fi toate happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eden pass
copilul nascut joi
texas lucky
texas sage
texas chase
imbratisare in amurg
chiar si ingerii cad
tornada
ostateca lui hawk
intimitatea noptii
caderea lui adam
liza dragostea mea
imaginea din oglinda
22 indigo place
fuga de celebritate
prizonierul dorintei
ramai cu mine
lunga asteptare
spune-mi da
pretul fericirii
clubul paradis
violul
focul mocnit din paradis
secrete bine pazite
umbre din trecut
descoperirea
neasteptata iubire
matae frantuzeasca
o boare dfe scandal deasupra orasului
dragoste si datorie

sunt cele pe care eu le-am citit

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Au mai aparut cateva carti de sandra brown:
situatie limita, invidie si ultimul joc.Nu stiu daca ai auzit de ele dar sunt foarte frumoase.Am citit si eu aproape toate cartile ei si imi plac foarte mult, acesta este id-ul meu:fatadinlacrima... daca vrea cineva sa ma instiinteze in legatura cu aparitiile ei sau sa vorbeasca cu mine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Caderea lui Adam
Tacere elocventa
Pasiune

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Is vreo 110 carti. nu stau sa le enumar. succes sa le gesesti pe toate!

| Rolleer a răspuns:

Buna, uite aici un magazin online cu carti scrise de Sandra Brown: http://sandrabrowncarti.tumblr.com/