| Springflower2020 a întrebat:

Ce părere aveţi de cartea,, Cişmigiu&Company" de Grigore Băjenaru? Eu am 14 spre 15 ani. Am auzit de la o colegă care a citit-o cum că i-a plăcut. Voi ce ziceţi? Merită citită?

3 răspunsuri:
| Bluef4 a răspuns:

E una dintre cele mai smechere carti pe care le-am citit! Dupa ce o termini, citeste si Elevul Dima dintr-a7ea, o alta carte super smechera:d

| Andreea_2852 a răspuns:

Doamne, am nimerit unde trebuie! De mult ma chinui sa gasesc niste oamenii carora le plac operele lui Mihail Drumes si altele in genul lor! Eu si cu mama suntem nebune dupa carti, ea a citit Cismigiu&Company si chiar mi-a recomandat-o insa am citesc alta carte. Dupa sau inainte de a o citi, ai putea incerca si "Elevul Dima dintr-a saptea " de Mihail Drumes; "Invitatie la vals " de Mihail Drumes; "Scrisoare de dragoste " tot de Mihail Drumes si "Cazul Magheru " tot de Drumes. laughing Dupa cum vezi, sunt o fana a lui Drumes. big grin

| purpleice a răspuns:

Da e frumoasa.in carte este vorba despre perioada de liceu a autorului si despre intamplarile amuzante din acea perioada.autorul a invatat la liceul gheorghe lazar din Bucuresti, de aceea se si numeste asa cartea, pentru ca parcul cismigiu este chiar langa lazar.p.s:si eu am citit-o tot cand aveam 14 ani, adica anul trecut.