| raliirla a întrebat:

Ce personalitate istorica este evocata in cismigiu& company de Grigore Bajenaru?

4 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Personalitatea istorica evocate este Nicolae Iorga. Un roman superb, daca nu l-ain citit deja, ti-l recomand cu caldura. De asemenea, iti recomand si continuarea sa, "Buna dimineata, baieti!", romanul scris din perspectiva elevului devenit profesor.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Cred ca Alexandru Vlahuta

| raliirla explică (pentru AnnaaaMaria):

Nicolae Iorga...

| AnnaaaMaria a răspuns (pentru raliirla):

Pai daca stiai, de ce ai mai intrebat? :-s laughing eu nu am citit opera, am citit un rezumat si am vazut numele lui Alexandru Vlahuta pe acolo. Imi pare rau pentru raspunsul gresit