| Danila_Evelina_2002 a întrebat:

Ce parere aveti despre Canon 100d? Este un aparat bun pentru incepatori? Face niste fotografii bune pentru pretul lui? Multumesc! Dau funda

1 răspuns:
| Nelucojoc a răspuns:

Rebelul este unul din cele mai raspandite modele pe senzor APSC. Te va ajuta daca vrei sa faci foto sportiva sau la distanta, deoarece marimea mai mica a senzorului ofera un grad de apropere placut. Adica cu o lentila de 50mm pe apsc, esti cam ca la 70mm pe full frame.
Iti sugerez o lentila fixa de 50mm, daca ai posibilitatea, si sa eviti cat poti obiective zoom gen 18 cu 105 sau eu stiu ce, sunt intunecate si au aberatii de culoare.
Bafta!