| Danila_Evelina_2002 a întrebat:

Ce parere aveti despre Canon 100d? Este un aparat bun pentru incepatori? Face niste fotografii bune pentru pretul lui? Multumesc! Dau funda

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este un aparat bun, chiar si pentru avansati.
Pentru incepatori-absolut as recomanda un aparat mai simplu, mai putin sensibil, fara sistem de oglinzi, sau chiar un pocket camera (asta din urma pana sa te familiarizezi cu notiunile de baza de folosire si reglaje).

| Danila_Evelina_2002 explică (pentru Bula):

Sa zicem ca sunt incepatoare de 1 an, dar ma consider priceputa la anii mei in fotografie. Si am mai avut un aparat si in timp mi-am cumparat si un obiectiv nou. Multumesc pentru parere

| AlexDFY a răspuns:

Buna Daniela happy
Da, e un aparat bun, dar nu doar asta conteaza doar aparatul, conteaza mai mult cel care face poza. Daca e primul tau dslr, si vrei sa inveti, atunci cumpara l, invata, antreneaza te, documenteaza te, strange, si cumpara ceva si mai bun.Sau, ai putea ramane pe asta, dar pe viitor sa cumperi un obiectiv mai bun.Bafta

| Danila_Evelina_2002 explică (pentru AlexDFY):

Eu ma pricep in putin in fotografie, asa cred eu. Am mai avut un aparat foto din vara dar nu prea ma incanta si as vrea sa imi cumpar unul nou. Multumesc pentru parere!

| AlexDFY a răspuns (pentru Danila_Evelina_2002):

Daca mai poti sa strangi, poate reusesti sa cumperi un Nikon 5100
e 2000-2100~ lei, sau daca preferi Canon cauta ceva tot in pretul ala.Decat sa dai acum niste bani, si mai tarziu sa trebuiasca sa schimbi, mai bine cumperi de acum ceva bun, si pe parcursc mai cumperi obiective sau ce e nevoie.

Răspuns utilizator avertizat