| simona_3336 a întrebat:

Ce parere aveti despre Canon PowerShot SX240HS,sau ce aparat foto mi-ati recomanda mai bun? Dau funda. happy

Răspuns Câştigător
| JohnnyJohnny a răspuns:

Bună alegere, aproape că sunt invidios când văd cât de mic şi uşor e. Eu mi-am luat SX40 HS (zoom 35x), care e de vreo 3 ori mai mare şi sunt cam nemulţumit de aspectul ăsta. Daca vrei ceva mai subtire dar cu "zoom" mai mic uite un Fujifilm FinePix F47
Are 9 megapixeli, zoom optic 3x, este destul de micuta dar nu cred ca vei invata mare chestie despre fotografie cu asa o camera. Chiar este pentru incepatori care nu vor sa se complice prea mult dar totusi vor "poze bune".
Daca tii neaparat sa ai zoom mai mare : Fujifilm FinePix S5700. Sa ai o zi buna happy

| simona_3336 explică (pentru JohnnyJohnny):

Multumesc mult! :*happy

| JohnnyJohnny a răspuns (pentru simona_3336):

Stai linistita draga :*!

3 răspunsuri:
| Snapped a răspuns:

Atat SX240 HS cat si SX260 HS sunt la reducerea pentru ca o sa apara modelele noi. Ambele merita. SX260 are GPS http://bit.ly/YxSvwY