| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile lui Gabriel García Márquez? ce teme abordeaza? imi puteti spune ceva ce ati invatat din cartile lui?

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Mie imi place, este destul de bun.
Desi nu cred ca iti place stilu, este destul de complicat.
" Povestea târfelor mele triste" o carte buna.
" 13 rânduri pentru viaţă 13" o bijuterie.
Insa nu stiu ce poti intelege, nu stiu ce varsta ai si cat de vaste sunt cunostintele tale in domeniul psigologiei/filosofiei.

1 răspuns:
| thalyslly a răspuns:

E unul din scriitorii mei preferati!,, un veac de singuratate"este o carte superba. despre cat de importanta este familia, de ce oameni cauta sa se dezvolte sa tinda spre ceva mai bun.indiferent cat de numeroasa este familia ne nastem singuri, traim singuri si murim tot singuri.ca sigurull lucru cert din viata este moartea.
,, dragoste in vremea holerei"este si mai superba