| Ervin a întrebat:

Ce părere aveţi despre Martorii lui Iehova?

37 răspunsuri:
| PeOAltaLume a răspuns:

@DreamAutopsy Draga mea, e vba de duminica nici de cum sambata. Dumnezeu a creat lumea in 6 zile iar a 7-ea zi s-a odihnit.

| sensibilosu a răspuns:

Martor = skin of dick = du-te dracu

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

@DreamAutopsy imi amintesti de profesoara mea de istorie laughing

| DreamAutopsy a răspuns:

Mă plictisiți, se vede câtă educație și inteligența aveți oh go on

| 30stm a răspuns:

Religia lor e ciudata dar nu trebuie sa judecam oamenii fara sa-i cunoastemwinking

| HTH a răspuns (pentru anonim_4396):

Isus cand a fost pe pamant la cine s-a rugat? la el? ('Tata indeparteaza de la mine paharul acesta'.) asta apropo la faptul ca Isus, Tatal, si duhul sfant sunt una

| Danciu_Alex_1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rând caută in Dicționar cuvântul secta și religie oficială.
In al doilea rând martorii lui Iehova sunt declarați o religie oficială (caută pe Wikipedia ) cu norme morale înalte (adică nu sunt prostituați, gay, bețivii, curvari, și lista continuă) și fa un experiment intra intr-o biserica normala si după la una a martorilor si vei vedea o diferența enorma. La martori toți te întâmpina cu bucurie se interesează de tine ei se ajuta între ei și mai mult ca sigur sunt cu toți foarte buni prieteni. Nu sunt "rasisti" e adevărat ca nu accepta stiluri diferite de viața adică nu au prejudecăți fata de alte persoane eu nu sunt homofobi, și de rasism nu se pune problema pentru ca și eu cunosc martori de culoare care se înțeleg bine cu cei albi chiar foarte buni prieteni. Ei se chinuie sa respecte și sa predica adevăruri din biblie ( ce alta religie când îți da un răspuns deschide Biblia și-ți arată ce scrie in legătura cu acel răspuns ). Ei nu cred in fantome in vampiri monștri etc. Și categoric ei nu sunt mormonii sau ca botează morți.
Îmi cer scuze dacă a sunat ca un reproș dar aceasta este opinia mea.