| AvalohAlyn a întrebat:

Ce romane frumoase pentru adolescenti imi recomandati?

12 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Mircea Eliade - Memorii

| annaangel17 a răspuns:

Maitreyi, Invitatie la vals, dar cel mai mult mi-a placut Romanul adolescentului miop
Sper ca te-am ajutat! Spor la citit!

| crissu_8850 a răspuns:

Texas! Lucky / Texas! Sage / Texas Chase de Sandra Brown
Invitatie la vals( am un lapsus acum cine a scris-o dar este superba)
Panza de paianjen de Cella Serghi
Fanta C - Sandra brown
Maitreyi de Eliade
Cismigiu et comp. + continuarea Buna dimineata baieti de Grigore Bajenaru... fundita?

| leea99 a răspuns:

Domnisoara Christina - Mircea Eliade
Zece negrii mititei agata christie

Sunt preferatele mel; e

| leea99 a răspuns:

Am uitat de Jurnalul unui pusti si insemnarile unei pustoaice

| Infraverde a răspuns:

De veghe în lanul de secară - Salinger
Amintiri din casa morţii - Dostoievski
...Biblia hazlie - Leo Taxil
Roşu şi negru -Stendhal
Oraşul câinilor - Vargas Llosa
Despre dragoste şi alţi demoni -Gabriel Garcia Marquez
Ella, Dracula - Javier Garcia Marquez
De ce iubim femeile - Cărtărescu
De-a baba oarba - Vlad Muşatescu
Maestrul şi Margareta - Bulgakov
Seria Harry Potter, dacă nu ai citit-o încă. Chiar dacă ai văzut filmele, merită citite şi cărţile, nu se compară.
Nimic de Coelho. happy

| justagirl2 a răspuns:

Salut. depinde ce gen preferi. Uite o carte care m-a tinut in suspans a fost "Crimele familiei Borgia" de Michel Zevago (mi s a parut f interesanta, are si dragoste si actiune), cartile Agathei Christie sau cele de Alexandre Dumas(Contele de Monte Cristo, etc), La rascruce de vanturi de Emily Bronte... sunt f multehappy

| DarkSmile a răspuns:

Twilight

| Anynamee a răspuns:

Vampire diaries! Fundahee hee?

| IoanaAndreea97 a răspuns:

Eu am 14 ani si de curand am citit multe carti extrem de frumoase. Daca preferi genul actiune citeste Winettou sau Ultimul Mohican, prima mai ales este superba, a doua este mai mult actiune cu dragoste. Daca vrei genul mai horro citeste neaparat Dracula de Bram Stocker. Iti mai recomand Cismigiu & comp, pe asta au citit-o toti colegii mei si au zis ca li s-a parut superba. Asemanatoare mai e si cartea Elevul Dima dintr-a saptea. Invitatia la vals e foarte frumoasa, o tragedie din dragoste. mai poti incerca La Medeleni, despre copii si adolescenti sau orice de agatha christie. Spor la citit! fUNDA? happy :d

| lapusea a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawyer sau Aventurile lui Huckleberry Finn. Sunt foarte interesante pentru virsta ta happy merita sa le citesti happy

| Alinna_1042 a răspuns:

Scrisoare de dragoste, Invitatia la vals