| Chocobunny a întrebat:

Imi recomandati,va rog, romane cu adolescenti care stau la un internat sau cu liceeni,dar nu din astea contemporane,vreau romane adevarate gen" Romanul adolescentului miop".Pot sa fie si straine britanice,nu stiu..., numai sa fie frumoase.

2 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ceva in genul acela, intr-o oarecare masura, ar fi "De veghe in lanul de secara" de J. D. Salinger.

| Chocobunny explică (pentru thegatekeeper):

L-am citit deja happy dar multumesc pentru recomandare, a fost superb romanul