| Guriuc a întrebat:

Ce trebuie sa inveti ca sa ajungi pictor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-au învățat da Vinci, Michelangelo, van Gogh, Picasso etc etc?
Cu asta te naști, e vorba de TALENT, îl ai sau nu!
Dar dacă ai talent și vrei să-ți urmezi chemarea, urmează „Artele" (liceu, facultate - nu ai spus ce vârstă ai). Ei nu-ți pot da talent, dar ți-l pot cultiva, plus că înveți o serie de tehnici, de la execuția schițelor până la folosirea corectă a acuarelei/vopselei).

1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Pictorul in ziua de astazi nu mai e vazut cum era odata! oricat de bun ai fi in ale artei de genul acesta, nu vei fi apreciat financiar la adevarata ta valoare, din pacate sad
Poti sa faci ce iti place si totodata te poti ocupa de fotografie. Asta se mai cauta in zilele noastre. funda? numai bine iti doresc!