| AnaEindragostita a întrebat:

Cel mai frumos desen iese cu:
-pensula
-creionul cu varf ascutit
etc.

14 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Depinde de artist. Eu prefer creionul.

| カルメン a răspuns:

Mie cel mai mult imi place sa fac desenul in creionhappy

| Me23 Tia a răspuns:

Creionul.cu pensula e mai greu si iese mai urat.acum fiecare cu parerea lui.

| Annitu a răspuns:

Asta trebuia să fie întrebare?big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc de obicei carbune pentru peisaje si portrete alb negru... iar pensula la acoarela, pe shitabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine cu un creion care are varful ascutit dar si cu o pensula ft subtire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata trezeste-te ca nai sa poti niciodata sa faci ca mine eu am desene prin galerii de arta daaaa ce credeai? ca ma poti invinge ce ratata esh u

| EmyEmyy a răspuns:

Eu desen cu creionul big grin

| dailydaisy07 a răspuns:

Cu carbunele iese super dar si cu creionul

| AndreyIstetul a răspuns:

Cu pensula. Dar cel mai bine chiteaza cu creionul si apoi deseneaza cu pensula.

| ☺Þĺ†ĺ©†☺ a răspuns:

Acum depinde şi de persoana unora le place să deseneze cu creionul normal(creion de lemn cum zp profu meuhee hee )sau creion cu mina, altora cu pensula...Eu de exemplu m-aş descurca mult mai bine sa fac un desen cu un creion cu mina sau de lemn pentru că dacă greşeşti poţi şterge pe cînd la pensula nu prea:d. În gimnaziu desenam întîi cu creionul şi dacă trebuia sa fie in pensulă apoi dădeam cu pensula îţi spun sincer că atunci cînd desenam cu creionul ieşea foarte frumos dar cînd desenam cu pensula direct chiar dacă luam 10 mie nu imi placea nu îmi inţelegeam propria mea creaţie sa zic aşa.Acum la liceu fac desen tehnic şi mă bucur că am scăpat de acuarele:d totul fac numai în creiontongue.Succes bye:*

| Liberty a răspuns:

Mie mi se pare mai usor cu creionul, dar un peisaj mai frumos este in culori

| luizafrumusik11 a răspuns:

Da ai mare dreptate te apreciez mult in sfarsit am gsit si eu un om intelept care stie despre aceasta arta

| eMoNEl_8066 a răspuns:

CArbune si tempera