| nessayaR a întrebat:

Cum pot sa fac atunci cand ma machiez cu creionul ca pe pleoapa superioara sa imi trasez o linie subtire nu groasa asa cum imi iese mie. Trebuie sa am un creion cu varful ascutit?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu trebuie neaparat un creion cu varf ascutit, trebuie sa fie cremos pentru a trasa o linie frumoasa.
http://www.youtube.com/watch?v=xWrQLLfrlQs

| nicoalusoby a răspuns:

Da trebuie sa fie varful ascutit la creion. La avon se gaseste cu ascutitoare speciala.

| Duna2012 a răspuns:

Da(si o trasezi cat mai aproape de geana), dar mai bine, daca vrei sa te razgandesti si vrei sa te faci cu tus iti recomand tusul de la essence tip carioca (eu il ador). si pentru a iesi o linie pui scotch langa ochi si trasezi.iese suuper! funda happy

| karina03 a răspuns:

Http://weheartit.com/entry/39775728/search?query=tutorial+eye+line

cel mai bine iti faci cu tus deoarece ai deja pensula subtire..dezavantajul la creion e ca trebuie sa il ascuti mereu si sa ai grija cum il folosesti. in plus se sterge foarte repede. sper ca ti-am fost de ajutor