| anonim_4396 a întrebat:

Cine a pus prima data piciorul pe luna?

28 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Baronul Munchausen.

cami
| cami a răspuns:

Cu branzaaaaaaaaa?laughing

nony
| nony a răspuns:

Nu se stie, toata faza cu Neil Armstrong este cam dubioasa thinking
V-a ramane unul din marile mistere ale lumii.

| Flav a răspuns:

Eu cand l-am pus, erau deja urme. Pfuu, niciodata nu ajung primul.

regis
| regis a răspuns:

Oficial, primul picior omenesc pe Luna ar fi al lui Amstrong. Iata insa o varianta mai credibila, luata cu copy-paste de pe net:

Dand sa coboare si ultima treapta a modulului lunar, vede el, Neil Armstrong imprimate-n praful selanar niste urme ciudate. De opinci, parca. Ingandurat, se departeaza nitel de modul si da sa se apropie de un crater……… …. din crater apare un tip neverosimil in context: cu palariuta mica si neagra si chimir. Creatura intinde hotarat mana catre Armstrong:
- Salut, eu mi-s Ion!
Astronautul, siderat il intreaba:
- Si, de unde esti tu?
- Apai din Sibiu, dara……….
- Si cu ce ai venit aici? continua americanul
- Cu branza!

| asko a răspuns:

Neil Alden Armstrong cu Apollo 11
On July 20, Armstrong and Aldrin became the first humans to land on the Moon

| Bishop a răspuns:

Neil Armstrong, sau ma rog, poate au fost niste extracterestri, daca vorbim de PRIMA data :-)

| shishilik a răspuns:

Daca eram acolo sa vad, spuneambig grin

Cred ca s-au spus tot felul de variante, dar cine stie cu adevarat? Laika, Armstrong, restul?

| M4RK a răspuns:

Laika cainele care a ajuns pe luna laughingbig grin

| www a răspuns:

Nu cred ca a ajuns cineva pe luna acum 40 de ani, cand nici nu exista televizorul color, cand oamenii se chinuiau cu primul telefon mobil, avand in vedere ca primul apel de pe un telefon mobil a fost dat in 1973.
Deci, au fost americanii pe luna? Nuuuuuu.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Care luna?

| lia a răspuns:

@Regis, sa mor de ras nu alta rolling on the floor
Tot romanu-i primul si pe luna rolling on the floor

| zuzumic a răspuns:

Oficial primul om care a pus picioru pe luna a fost Neil Armstrong... dar nu se stie... avand in vedere ca prima data in spatiu a fost catelusa Laika care era de origine rusa... iar rusi pe vremea aia k si acum erau secretosi la fel ca si acum... apelau cum apeleaza si acum la presa sa manipuleze oamenii

| FearNoEvil a răspuns:

Laika a ajuns pe Luna? rolling on the floor Avea costum special de caine cosmonaut? rolling on the floor Laika e primul animal care a zburat in cosmos, mai.
Oficial: Neil Armstrong, al doilea a fost Buzz Aldrin. Neoficial: nimeni.

| FearNoEvil a răspuns:

@miletyn - Mai intai citeste raspunsurile si dupa aia voteaza stupid. Poate n-ai sesizat semnele de intrebare din raspunsul meu. Ironia raspunsului e mai greu s-o sesizezi.

| cyufulyky a răspuns:

Laika

[cainele care a ajuns pe lunabig grin]

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Martafoii.astia au fost primii.de aia erau urme cand n-au ajuns ai nostri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mama dolores

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma raliez si eu in proportie de cca 50% celor care se indoiesc ori contesta ca N.Armstrong a pasit pe luna dar!, vreau sa vad si eu macar o singua stire/relatare de presa/ prin care rusii ar fi pretins ca Laika a juns pe Luna; sa raspunda cei care au afirmat acest fapt.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@FearNoEvil:
Ai dreptate., imi cer scuze pentu votul pe care ti l-am dat in contradictie cu continutul raspunsului tau al carui caracter ironic nu mi-a scapat, iti garantez; a fost doar o EROARE cauzata de neatentie la bifarea votului, crede-ma! Ok?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neil Armstrong! An anul 1960

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Amstrong

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

EU

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neil almstrong

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Alan sherpard

| crisstynuta a răspuns:

Acesta a fost Neil Armstrong

| sevoraandra a răspuns:

Neil Armstrong!