| DiDi a întrebat:

Citate!

Care e citatul tau preferat?:-)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Oamenilor nu le lipseşte puterea, ci VOINŢA!" - Victor Hugo

76 răspunsuri:
| MidnightLady a răspuns:

A face pe prostul la timpul potrivit este cea mai mare intelepciune. - Cicero

| DiDi explică:

Si unul care imi place foarte mult: " Omul sentimental e un degenerat dacă nu ştie, iubind frumos, să urască admirabil. "

| chocolate_9669 a răspuns:

Exista doar trei timpuri : trecutul prezentului, prezentul prezentului si viitorul prezentului happy

| DiDi explică:

" Nu lupta pentru cineva care nu-ţi dă motive s-o faci. "

| didu48 a răspuns:

Nimic nu te poate distruge, dar te poți distruge singur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"... dar eu sarac fiind
nu am decat visurile mele
imi astern visurile la picioarele tale
paseste usor
ai sa calci pe visurile mele"
yeats

| 4LeafCloves a răspuns:

"Ziua de ieri e de domeniul trecutului, ziua de maine e un mister, dar ziua de azi e un dar!"
"Nu prea stiu de ce iti scriu. Simt ca am mare nevoie de o prietenie careia sa-i incredintez nimicurile ce mi se intampla. Poate ca-mi scriu chiar mie."

| Cosman a răspuns:

Cine nu are caracter nu este om, ci un lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi suntem ca un cântec, nu credeţi? Un cântec nu se poate cânta niciodată de la sfârşit spre început. Trebuie să-l cânţi totdeauna îndreptându-te spre sfârşit.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata trebuie sa stii sa pierzi

| BuburuzZzu` a răspuns:

Pai am mai multe
"Nu face niciodata o femeie sa planga pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile"

"Ce nu te doboara, te intareste"

"Ochii nevazuti se uita"

Cam atata imi aduc acum aminte

| andreutz a răspuns:

Dumnezeu a murit! Friedrich Wilhelm Nietzsche

| alipinky13 a răspuns:

Trăiesc prezentul privind neîncetat prin oglinda trecutului, frământată mereu de dorinţele veştejite de atunci, de zâmbetele răpite cu interes meschin şi săruturile conturate cu un suflet visător!

Dar intr-o zi voi sparge oglinda amintirilor stinse si voi broda cioburile pe o panza noua... voi construi peste ruinele castelului de vise... voi decupa fericirea din cartile cu povesti si voi asambla plina de extaz piesele unui univers maret.

Oricarei femei ii place sa dea impresia ca-si ascunde ghiarele, ca sa-i convinga pe ceilalati ca le are.

Visele sunt secvenţe ilustrate din marea carte a sufletului uman.

O sa ramana amintiri blocate in ochii albastrii goi.Ca se invarte ceasul` si nimeni nu-l va da inapoi.

Când nu mai am putere închid ochii şi realizrez că prietenii mei îmi sunt energia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai stiu sigur cum e exact : " Adevarul care nu are legatura cu tine nu exista. "

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viata e frumoasa, Scoala NU!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Carpe Diem!

In vino veritas!

Noblesse oblige!

Si ar mai fi destule, despre Adevar, Bunatate, Cunoastere, etc, etc.

| madalicious a răspuns:

Nu exista "NU POT", Dar exista "NU VREAU"! Si: E mai bine sa fii copil, caci o julitura la genunchi se vindeca mai repede decat o inima franta.

| rudragos a răspuns:

"Nu puteti cunoaste sensul vietii pana ce nu sunteti conectati la Puterea care v-a creat."-Shri Mataji.

| victorrdg a răspuns:

Mai bine o zi vultu decat toata viata cioarabig grin(asta pentru cei carora le place viata)

| pIsIcUtzA PuFoAsA a răspuns:

Sufera cel ce iubeste cel iubit isi bate joc.:X:Xbsk>.:X:X

Stefan
| Stefan a răspuns:

Sa fii domn e o intamplare, sa fii om e-un lucru mare.

| nimic`pentru`nimeni a răspuns:

"Tot ceea ce pot face mai bun prentru prietenul meu este sa-i raman prieten. Nu am bogatii sa-l rasplatesc..." Henry David Thoreau (1817-1862)

| yoo_6578 a răspuns:

A fi sau a nu fi asta e intrebareahee heehee hee

| CrucifiedCountess a răspuns:

"Fear is the mind killer" - Din filmul "dune".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viaţa o înţelegi privind înapoi, dar o trăieşti privind înainte!

| cosminaa_9256 a răspuns:

Iubirea? las-o libera. daca e a ta sta langa tine. daca a plecat inseamna ca n. a fost niciodata a ta! m am indragostit de tine andrei

| DiDi explică:

" Nimic nu e mai trist decât o lacrimă ce ofileşte un zâmbet. "

| mcgogoo a răspuns:

Mors Certa, Hora Incerta!