| Accero a întrebat:

Credeti ca a compune este o arta si un mod de exprimare in acelasi timp? sau doar o pierdere de timp?

32 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

A compune... melodii? Poezii? Instrumentale? Uh. ce mai exact?
Dar cred că se aplică la toate. Pentru cei ce simt că limbajul verbal nu le este de-ajuns, este cu siguranţă un mod de exprimare bun. Nu cred că toţi care se exprimă aşa fac neapărat artă, dar da, unii pot ajunge artişti... Când ceea ce creează devine mai mult decât o simplă exprimare.
Exprimarea cu siguranţă nu este o pierdere de timp pentru cel ce se străduieşte că o facă happy

| Accero explică (pentru DakotaRoyse):

Eu ma refer la poezii si la melodii (mesaje).Dar nu inteleg de ce pentru ca sunt baiat si am o atitudine mai diferita, e o pierdere de timp pentru toti din jurul meu... Nu pot pricepe

| DakotaRoyse a răspuns (pentru Accero):

Mie nu mi se pare o pierdere de timp. Bine, poeziile pentru mulţi nu au niciun sens, evident, căci da, un poet se chinuie să ascundă sensul şi să invite la contemplare, aşa se naşte arta poetică până la urmă, zic eu.
Mie nu mi se pare o pierdere de timp. Adică, cine sunt eu să judec ce fac alţii cu timpul lor? Nu mi s-ar părea o pierdere de timp nici să stau să le citesc, dacă sunt făcute bine şi mă lasă cu o senzaţie atipică happy
Presupun că ţie ţi se pare un hobby fain, pentru alţii e ceva mult prea... înalt.

| Accero explică (pentru DakotaRoyse):

Asta e, nu e un hobby pentru mine, pentru mine e un stil de viata, e ceea ce fac mai bine, orice sentiment am mi-l revars in poezii/cantece, orice sentiment...

| DakotaRoyse a răspuns (pentru Accero):

Te felicit happy Ţine-o tot aşa şi nu te consuma cu părerile altora, pentru tine, părerile lor n-ar trebui să însemne niciodată nimic, tu ştii ce te face să te simţi bine. Asta contează.

| Accero explică (pentru DakotaRoyse):

Usor de zis greu de facut, dar multumesc pentru incurajari...

| 4b a răspuns:

Da, este o arta...esti un poet omule, un donator de sange spitalului cuvintelorwinking

| Accero explică (pentru 4b):

Ciudat,orice persoana din jurul meu mi-a spus ca e o pierdere de timp.Ca nu exista nimic bun in asta.Ca "jonglatul" cuvintelor e o irosire a vietii... si nu inteleg de ce exista persoane care cred asta

| 4b a răspuns (pentru Accero):

Nu te stresa omule cu ce bunikmea iti spune unu' si altu'...meri inainte si fa ce-ti placewinking daca vrei, iti tin companie de-a lungul drumuluilaughing nu esti singurul poetwinking

| Accero explică (pentru 4b):

E bine de stiut, dar pe intunecata mea carare, multi spini imi stau in cale

| 4b a răspuns (pentru Accero):

Risti si...castigiwinking

| Accero explică (pentru 4b):

Sau Risc si Cad in adancul disperarii, exista si varianta asta..., Mai ales cand toti incearca sa ma "aduca pe calea lor". Degeaba sunt The Last Man Standing ca sa zic asa cand sunt inca 1000 care incearca sa ma puna la pamant pe mine si ceea ce stiu sa fac

| 4b a răspuns (pentru Accero):

Exista, da' pentru tine alta varianta e disponibilawinking tu alegi ce faci cu ea...

| Accero explică (pentru 4b):

Corect... doar ca eu nu stiu ce sa fac cu ea thinking

| 4b a răspuns (pentru Accero):

Mno apa asta-i alta treaba...mediteaza si alege ceva ce nu vei regreta pe urmawinking

| Accero explică (pentru 4b):

Bun sfat, dar e o alegere grea pentru mine, pentru ca daca continui chiar daca eu ma simt bine, indepartez restul lumii de langa mine, nu am o persoana care sa ma intelega in jurul meu, doar..."rauri curgatoare"

| 4b a răspuns (pentru Accero):

Ce naiba e usor in viata asta? si normal, sa fie facut cu cap...

| Accero explică (pentru 4b):

Eu nu cred asta, cred ca nu tebuie sa aleg cu cap, cred ca trebuie sa aleg cu inima, dar ...si aici sunt confuz...

| 4b a răspuns (pentru Accero):

Inima e nespus de inselatoare...sa nu regreti...
Bafta

| irbis a răspuns:

Depinde de persoana. Fiecare are pasiuni diferite. Pentru unii, arta este viata lor. Pentru altii, e o pierdere de timp. Tu ce crezi?

| WhatheWow a răspuns:

Nu intotdeauna a compune este arta ci de cele mai multe ori, pierdere de vreme insa de tine depinde daca vrei sa faci din talentul tau o arta sau il lasi sa se rezume la creatii doar ca pierdere de vreme.
Defineste-ti un stil original, compune mult si incearca sa te perfectionezi iar intr-un final perseverenta si munca pot transforma creatiile tale in arta.

| Accero explică (pentru WhatheWow):

Persever... si am si un stil original, compun de peste 4 ani iar corect nu stiu daca ce fac eu e arta sau nu, dar stiu ca eu dau totul pentu a compune,,,, intelegi tu? si tocmai din acest motiv nu am habar ce ar trebui sa fac

| WhatheWow a răspuns (pentru Accero):

In primul rind trebuie sa pui totul pe hirtie, tot ceea ce crezi ca merita atentie, grupeaza-le pe categorii, teme si incearca sa afli pareri de la oameni care se pricep iar in final incearca sa publici o parte din ele; inceputul e mai greu.

| Accero explică (pentru WhatheWow):

Oameni care se pricepraised eyebrows Sunt contestat de toata lumea, ca, ca si baiat ar trebui sa fiu un fel de Macho, dur cu tigara in gura nu un poet neviciat... si nu stiu de ce...

| WhatheWow a răspuns (pentru Accero):

Poate ca nu cauti unde trebuie si de multe ori niste persoane neinitiate pot sa ne dauneze.
Cauta pe net ceva asemanator cu ceea ce compui, compara si chiar ai putea sa-ti faci un blog unde sa publici sub un pseudonim daca vrei, aceste creatii.

| CryChristiAN a răspuns:

O arta:X

| Ho1 a răspuns:

Prin a compune demonstrezi ceea ce vrei sa vorbesti despre un lucru(diferite lucruri). Cand discutam cu prietenii tot folosim termenul a compune, noi vorbim intre noi, discutam despre diferite chestii care nu de mult le-am intalnit, s-a intamplat ceva cu noi, am aflat ceva nou sau cand scriem o compunere tot folosim termenul a compune.Deci nu e pierdere de timp e chiar si interesant un stil de viata pe care-l folosim zi de zi!

Te pop kiss si cred ca ai inteles si ti-am fost de folos.batting eyelashes
thumbs up

| Accero explică (pentru Ho1):

E diferenta ca eu ca baiat, sa compun poezii gen idile big grin si bineinteles si alte stiluri, si muzica care transmite mesaje si totusi pentru faptul ca sunt baiat, sunt contestat, cu motive ca mi-ar dauna imagini asa ceva, si nu inteleg cum, avand in vedere ca mie nu imi pasa de parerea altora strict despre mine... dar de ce sunt atat de contestat?

Răspuns utilizator avertizat
| aLex22andra a răspuns:

Cred ca arta poate apărea din acțiunea de a compune si binenteles ca poate fi si un mod de exprimare pentru ca vine din tine. Nu vad de ce ar fi o pierdere de timp.happy

| Accero explică (pentru aLex22andra):

Asta cred si eu, dar apropiatii mei ma contesta si incearca din rasputeri sa ma desparta de aceasta "Abilitate " a mea si nu inteleg de ce?

| aLex22andra a răspuns (pentru Accero):

Cred ca poți afla dacă încerci sa stai de vorba cu ei dar mai bine îți sugerez sa ai încredere in tine si sa continui sa faci ce vrei sa faci.