| Miss Sintetic a întrebat:

Ce credeti despre prea renumitii emo?! nebunie, pierdere de timp sau >exprimare?

Răspuns Câştigător
eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu există aşa ceva la noi în România.Românii au preluat stilul vestimentar şi atât.au impresia că e "cool" şi vai doamne ce emo sunt ei. Şi unii au dus asta la extreme. Dacă eşti emo nu înseamnă că trebuie să te sinucizi(doh!). Pur şi simplu persoanele sunt mai emotivi şi ascultă piese triste. Dar ce să te aştepţi de la români? Probabil avem si noi câţiva pe'aici care poate chiar au înţeles ce înseamnă emo, dar majoritatea sunt nişte copii răsfăţaţi cu păru în ochi.

14 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Exprimare.Toti suntem dezamagiti si suparati dar noi stim sa ne camuflam aceste emotii sa nu le exteriorizam decat rar. Ei au ales sa nu isi refuze emotiile, ci sa le exprime.Nu sunt inferiori nimenui, sunt doar diferitiwinking

| Silvia a răspuns:

Sunt fel şi fel de emo.
Unii sunt adevăraţi, adica persoanele acelea nesigure, triste mereu, care ar prefera mereu să stea singuri decât cu prietenii.
Alţii sunt cei cărora pur şi simplu le place stilul, nu au nicio treabă cu suferinţa şi felul de a fi a emoneilor ''originali''.
Mai sunt şi cei care se dau emo dar de fapt sunt nişte cocalari desăvârşiţi etc.hee hee

| Alina_9354 a răspuns:

Emo sunt niste copii care nu au simtit iubirea parinteasca si cred ei ca asa se pot exprima! Daca ai probleme nu e neaparat, vai doamne, sa afle toata lumea ce ai tu, sa te schimbi cu totu, sa iti tai parul si sa-l vopsesti negru, sa te imbraci numai in negru(patratele) ca sa le fie mila celorlalti! Este cea mai mare tampenie, si imi pare foarte rau ca a ajuns si la noi in Romania acest curent, datorita lui multi copii l-au inteles gresit si si-au luat viata!

| Alex_7297 a răspuns:

Ce părere să am de ei? Sunt ca maioneza... Dacă o baţi se taie, la fel şi ei...

| madaa a răspuns:

Haideti sa ii numim copii tektonici laughing ce emo ei nici nu stiu semnificatia cuvantului sau mai bine spus ei fac asta pentru ca zic ca este tare sa iti tai venelelaughing

| love44katyp a răspuns:

Idem eluveitiewinking

| Brianariri a răspuns:

Exprimare

| MariuZ a răspuns:

Parinti ignoranti si copii care au uitat ce inseamna afectiunea parintilor...

| Miss Sintetic explică:

Deci... opinia mea : emo, intr-adevar sunt copii neintelesi ce vor sa.si exprima sentimentele cumva [vene taiate, haine negre, baieti deveniti fete etc.], acum sa o luam serios, daca tu nu te faci intels nu au cum ceilalti sa te inteleaga. Ai o problema, te duci si. ti tai venele de suparare apoi ii spui lu` Dorel emo kid no. 1 ca esti frustrat si ca nu te intelege nimeni. Daca ai incerca sa vorbesti cu cineva, prieten, parinte, profesor te.ar intelege. Nu toti oamnii sunt chiar atat de emancipati precum tine, dar ai putea sa. i inveti putin din doctrina ta de om necomunist, neinteles.

Si apoi mai avem emo de Romania. Copii prosti pe bune. Isi trag freza intr. o parte se imbraca in tricouri roz pe care scrie Armani din piata si isi iau tenesi, dar nu inainte de a.si baga blugii in tenesi [sa iasa la lumina]. Dupa ce au facut toate astea isi fac o poza [copie dupa rezultatele la search " emo" pe google image] scriu sus la Hi5, Facebook un nume cat mai emo [in general, cat mai trist si mai demn de mila] si apoi ies la agatat cu maneaua. n blana prin centru` orasului. Si am creat un emo de Romania.

Si apoi mai sunt restul` lumii...

| ElyElyna a răspuns:

In primul rand unii dintre noi nu stim ce insemna EMO, si pur si simplu le place doar vestimentatia si atitudinea lor...

| lolla_4709 a răspuns:

Cred ca este exprimare...multi nu sunt inelesi de parinti, profesori etc. Sincer nu am nimic cu acest stil dar este frustrant cand ajungi la concluzia ca multi adolescenti se sinucind din cauza ca nu sunt ascultati...(parerea mea) big grin:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exprimarehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O nebunie, si o mare prostie, eu unu nu-i inteleg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostie.
Vor sa iasa si ei in evitanta :d