Crezi ca din gunoi poate iesi arta?

Ai intui atunci cand te uiti la un morman de gunoi ca, aranjat intr-un anumit tipar, ar putea fi cu adevarat fermecator si inedit?

Tim Noble si Sue Webster transforma resturile in arta a umbrelor in cadrul proiectului denumit “Gunoi britanic”. Atunci cand te uiti la instalatii pe lumina, nu e nimic deosebit in legatura cu ele si e destul de greu sa ghicesti ce forma te va astepta pe intuneric, dar iata-le:

Imaginile sunt de aici.

Alexandra - TPU

21 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Arta iese din Om.
Gunoiul poate fi un instrument, o sursa de inspiratie si...aranjat artistic, poate emotiona si poate goli portofele.
"Waste Land"-film documentar 2010
http://www.imdb.com/title/tt1268204/

NOname
| NOname a răspuns:

Frumos, într-adevăr. Precizia e uimitoare...

| Elenaaa23 a răspuns:

Foarte tare. Asta da arta adevarata si originala de-a dreptul!
xoxo

| Ea12345 a răspuns:

Superb. Intra-adevar, numai un artist ar putea reusi asa ceva.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Wow! uimitor!

| Anonima264 a răspuns:

Frumoase imagini!

| ۰A۰n۰i۰m۰e۰ a răspuns:

Foarte smecher, daca toti am putea face asta siar pierde farmecul si de asta imi place mult

| c0ton a răspuns:

Tare e super mult talent si mult gunoi

| c0ton a răspuns:

Un geniu ar putea face asta, bravo lui!

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Da, fiecare dintre noi are diferite gusturi, chiar daca tindem sa credem ca doar "Frumosul" este un stil, ne inselam.
"Bunul gust nu există! Lucrurile frumoase se unesc instinctiv". (Edgar Degas)

| dodicuta a răspuns:

Oare poarta manusi cand face asta?

| Timeea2001 a răspuns:

DA

| mariusmac85 a răspuns:

Frumos (Y) ar trebui sa luam exemplu (Y) Chinezii folosesc gunoiul de fac asfalt la strazi altii fac arta din gunoi (Y) Noi de ce nu putem sa facem si noi ceva cu el? De ce oare? de prosti ce suntem, de innapoiati avem mentalitate proasta

| BlackAngelOfFire a răspuns:

Toate sunt uimitoare dar a treia mi se pare super interesanta

| ACAB1312 a răspuns:

Foarte tari aceste imagini, se poate face arta din orice chestie iti trebuie doar o imaginatie bogata happy!

| Slendăriț a răspuns:

Nu stiam ca se poate face asa ceva din gunoi. Oricum e grozav!

| gheorgheasdasa a răspuns:

Eu ma asteptam ca intrebarea sa se refere la tablourile alea cretine ..pe care se platesc milioane de euro ..si sunt doar 2 - 3 mazgalituri de zici ca pictorul a fost beat laughing nu ma refer la cele abstracte..alea chiar sunt interesante..cat despre chestia asta..chiar ca e super happy

| BrokenAngel a răspuns:

Supeeerrr! Si da, cred ca asta este intr-adevar talent!

| AnaMARIA12344 a răspuns:

Frumos intr-adevar! Tot ce ne inconjoara este o arta!happy

Răspuns utilizator avertizat
| princessonia a răspuns:

Wow e super umbrele zici ca sunt reale