| RedNightmare a întrebat:

Cu cât pot vinde o monedă de 10 franci din 1917? Pe net nu am găsit nimic, toate monedele arată diferit față de cea pe care o am...

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

N-ai spus daca este o moneda obisnuita, din argint sau aur? Sunt 3 variante diferite

| oz_1736 a răspuns:

Iti trebuie multe monede ca sa le vinzi si sa iei ceva bani, dar nu multi. Mai scumpe sunt cele din metale pretioase sau vechi de 500/1000 de ani. Veneau baieti la mine sa le dau bani si le spuneam sa caute colectionari pe net sa vada cat valoreaza moneda, apoi veneau singuri si mi le dadeau degeaba. Am foarte multe pentru ca imi plac, eu nu vand, doar strang. Si sa nu crezi ca as lua vreo avere pe ele. Pastreaz-o mai bine