| zamfira a întrebat:

Cui ii plac romanele politiste? Ce romane politiste ai recomanda unui cititor aflat la inceput de drum in acest domeniuhappy?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Eu as incepe cu Agatha Christie si cu Rodica Ojog-Brasoveanu. De asemenea, romanele politiste ale lui Georges Simenon, cele cu Comisarul Maigret, sunt foarte bune.

| Minnie a răspuns:

Edgar Wallace, Agathe Christie (desi e mai mult aventura, mister), Sir Arthur Conan Doyle. Poti incerca si Rodica Ojog Brasoveanu, mie personal nu mi-a placut deloc dar gusturile difera

| CartideCitit a răspuns:

Aici gasesti cateva carti politiste contemporane. Citeste recenziile sa vezi ce-ti place -> http://www.cartidecitit.ro/Carti-Politiste

| roxyS a răspuns:

Crima din orient express; somnul de veci; doamna din lac; o crima anuntata; moarte pe nil(cele mai multe sunt de Agatha Crhistie)

| Theodor2010 a răspuns:

Poi cauta la biblioteca de Anne Rice, Stephen King
uite si de groaza DRACULA romanul, Joseph Delaney sunt geniale cartile le-am citit pe primele 5 ucenicul vraciului etc
a si Arthur Conan Doyle
funda?

| cristian_9666 a răspuns:

Ar trebui sa citesti scriitori de romane politiste calasice ca anthony berkeley, agatha christie

| andrei_7503 a răspuns:

Salut, ti-as recomanda crima si pedeapsa, desi e cam grea la inceput o sa-ti placa foarte mult