| Marie_Roze_1990 a întrebat:

Cum a murit 2pac TwoPac DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| greyhound a răspuns:

Impuscat

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A murit impuscat cand se afla in masina.

| Anamaria2002 a răspuns:

Dupa ce a plecat de la un meci al lui Mike Tyson, disputat la Las Vegas in 7 septembrie 1996, 2pac Shakur a fost impuscat de cinci ori de catre un barbat care a coborat dintr-o masina alba care parcase aproape de a sa. Cantaretul a fost dus la spital dar nu a supravietuit. In 13 septembrie 1996 2pac a decedat.

| Achim_Anca_1990 a răspuns:

Cauta filmul Notorius si acolo vei vedea cum a murit e superb filmul. 2pac a fost omorat de un clan din greseala, Iar gasa lu 2pac la omorat pe notorius crezand ca el la oamarat. Uita-te la film e superb

| Achim_Anca_1990 a răspuns:

Uita-te la film si vei vedea totul exact asa cum a fost

| IonutzRzv a răspuns:

Ai mai mult nu numai de moarte... Funda? puppy dog eyes
În noaptea de 7 septembrie 1996, Shakur a fost prezent la meciul de box dintre Mike Tyson și Bruce Seldon ce a avut loc la MGM Grand în Las Vegas. După acel meci, unul dintre asociații lui Suge Knight l-a văzut pe Orlando,, Baby Lane" Anderson în holul MGM Grand și l-a anunțat pe Tupac de prezența acestuia. Tupac atunci l-a atacat. Cei care erau cu Tupac l-au lovit și ei de asemenea pe Orlando Anderson. Bătaia a fost înregistrată pe sistemul de supraveghere al hotelului.
Cu câteva săptamani înainte, Anderson și câțiva membrii din Crips l-au jefuit pe unul dintre membrii casei de discuri Death Row într-un magazin de încălțăminte, precipitând atacul lui Tupac. După confruntarea sa cu Anderson, Tupac s-a urcat în mașina lui Suge Knight, o limuzină neagră (BMW 750i), împreună cu membrii grupului The Outlawz și gărzile de corp pentru a merge către clubul deținut de Death Row, Clubul 662. La 10:55 pm, mașina a oprit la un semafor timp în care Tupac a fost fotografiat. Knight[16]. Au fost lasati sa plece fara a fi amendați câteva minute mai târziu[16][17]. În jurul orei 23:15, a apărut un Cadillac alb din care s-a tras în mașină lui Suge Knight, gloanțele nimerindu-l atât pe Suge Knight, cât și pe Tupac, cel din urmă fiind grav rănit. După împușcături, Tupac a fost dus la Centrul Medical Universitar din Las Vegas, unde a fost tratat timp de 6 zile, dar a murit datorită problemelor pulmonare[18][19]. Pe 13 septembrie 1996, la 04:03 am, Tupac Shakur a fost declarat mort[20]. După acestea, corpul lui Tupac a fost incinerat, iar cenușa sa a fost împrăștiată în Oceanul Pacific, o parte din cenușa fiind amestecată cu marijuana de membrii grupului The Outlawz. Familia și prietenii au împărțit resturile rămase într-o ceremonie ce a avut loc în Soweto, Africa de Sud. Ceremonia a fost întârziată de la 13 septembrie 1996 la 16 iunie 1997, care ar fi fost a 26-a zi de naștere a lui Tupac.

| IonutzRzv a răspuns:

I-ai dat lui funda ca a spus un cuvant? straight face

| Decebalul a răspuns (pentru IonutzRzv):

Da trebuia mai mult? I-a dat raspunsu corect, altceva ce mai vrei?

| Marie_Roze_1990 explică (pentru IonutzRzv):

Nu ca nu imi trebuiau povesti
am intrebat:Cum a murit 2pac TwoPac ci nu in ce circumstante si alti laci si dracii