| Larisa7883 a întrebat:

Cum ar trebui sa fie cetateanul european in viziunea voastra?

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Tolerant,convins ca exista indivizi superiori,dar nu natii, ca exista o multitudine de credinte religioase, dar un singur Dumnezeu.

| a1doru a răspuns:

De rasa alba [caucaziana].rolling on the floor

| benny a răspuns:

Civilizat! din toate punctele de vedere

| youmail a răspuns:

Corect, drept, impartial, respectabil, respectos,
Cu simt civic
Cu simt ecologic
Cu dorinta de implicare in proiecte comunitare.
Constient de faptul ca nu mai trebuie sa gandeasca local ci global

Cu dorinta de imbunatatire si implicare in comunitatea din care face parte

| Furti a răspuns:

Pai nu trebuie sa fie nici cel mai "bun" nici cel mai rau... Oameni si ma refer la toti ar trebui sa aiba o fire mai placuta nu sa ii vezi ca te injura ca noi romani, cetateanl trebuie sa fi amabil, sincer, politicos si modest. Noi ar trebui sa fim mai civilizati, dex sa arunci la cosu de gunoi ce nu iti trebuie sau chiar sa reciclezi, nu sa arunci pe jos.Sau daca cineva ar cere ajutorul ar trebui ajutat, altceva ar fi fara CERSETORIME, oameni care cersesc sunt doar niste puturosii care nu vor sa munceasca! Plus ca mai se aleg si cu 1000 de euro pe saptamana/luna.
Deci Europeanu trebuie sa fie asa:
1. Politiocsi
2.Sincer
3.Bun cu Mediul
4.Harnic
5.prietenos

Deci astia 5 ar trebui sa insemne un european, nu 38% din populatia ei. Cam asta e punctul meu de vedere.

| AnnaSophiaRobb a răspuns:

Sa arunce punga cu rahat la pubela