| JiHyun a întrebat:

Cum ar trebui sa picteze un copil de 10 ani?

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Ei bine... unii oameni sunt inzeestrati de la Dumnezeu cu talentul de a picta de la varste fragede mai bine decat unii care au studiat pictura la cele mai prestigioase universitati si toata viata lor au pictat. Dar daca te referi la copii obisnuiti, nu te astepta la capodopere dar nici la ceva urat.

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu tin minte ce am patit odata cu pictura asta. Cred ca aveam si eu vreo 10 ani atunci, si invatatoarea ne-a dat tema sa pictam pisica care se joaca cu ghemul de ata.
Chestia este ca eu trebuia sa desenez o spirala (ghemul) si un cerc cu doua triunghiuri (mata), da' in loc de asta m-am chinuit sa desenez o pisica jucandu-se cu un ghem, asa cum vedeam in realitate. Si invatatoarea nu a apreciat efortul meu.
Copii de 10 ani "trebuie" sa deseneze ce le zice programa scolara la invatatoare sa deseneze, dar eu zic ca tu sa desenezi ce iti place tie.

| CupY a răspuns:

Sub îndrumarea unui pictor.

| Piisiiiii a răspuns:

Depinde de copil.

| Andreas23 a răspuns:

Asta nu este dupa varsta, deci talentul conteaza pentru ca unii deseneaza, picteaza frumos dar altii mai urat deci un copil d 10 ani daca are talent deseneaza frumos daca nu mai urat deci la mine in clasa sunt copii care deseneaza urat dar un copil deseneaza foarte frumos. fundita?

| Andreas23 a răspuns (pentru Andreas23):

Scuze "de 10 ani''. P.S: Nu am vazut ca William are Funda.

| RockyGirl a răspuns:

Depinde. Sunt care au un talent de cand s-au nascut, altii care si-l dezvolta in timp si altii care nu au deloc big grin.

| bibibubuliana a răspuns:

Frumos dar si urat uneori.