| alfy a întrebat:

Cum faci plastilina Fimo sa fie din nou moale?worried

2 răspunsuri:
| caractere a răspuns:

Plastelina, pe langa alte chestii are in compozitie ulei de in(fiert). Asadar adaugi putin ulei de in si framanti plastelina ca pe un aluat.winking
Nu te grabi sa vezi rezultatul imediat si nu pune mult ulei, sperand ca o sa grabesti procesul sau de inglobare in compozitie!

| maria_5989 a răspuns:

Trebuie sa folosesti Fimo Mix Quick. Acesta se foloseste cu orice culoare FIMO in proportie de 1/3 si inmoaie daca Fimo este tare/ sfaramicios. Gasesti aici : http://www.margelesibijuterii.ro/....../index.php