| 32Miuau23 a întrebat:

Cum obtinem dominanta calda si rece?

Răspuns Câştigător
| Nilsson a răspuns:

Alegi din paleta de culori pe cele din spectrul cald sau rece care să fie folosite preponderent. Bănuiesc...

https://www.link-academy.com/......-in-design

13 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă ai vorbi mai puțin ERMETIC, poat s-ar inghesui celegii să răspundă. Ce zici de asta?

| 32Miuau23 explică:

Cum se obtine dominanta calda si rece?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Adică apă caldă si rece?

| 32Miuau23 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Adica culori calde sau reci

| 32Miuau23 explică (pentru 32Miuau23):

Voi cei de pe TPU nu sunteti seriosi deloc

| johnnny123 a răspuns (pentru 32Miuau23):

Dar nu crezi ca este si datoria celui care pune intrebarea sa o formuleze in asa fel incat ceilalti oameni sa inteleaga?

Faptul ca lucrurile sunt clare in capul tau nu inseamna ca sunt clare si pentru ceilalti, care nu au aceleasi informatii.

Cum ai fi vrut ca oamenii sa inteleaga din intrebarea "Cum obtinem dominanta calda si rece?" ca tu te referi la cromatica si nu la altceva?

| 32Miuau23 explică (pentru johnnny123):

Johnny123 ai dreptate aici.
Eu ma refer la dominanta cromatica

| johnnny123 a răspuns (pentru 32Miuau23):

Poftim, dupa ce ai facut clarificarea necesara ai primit imediat raspuns.
Nu te mai grabi sa dai vina pe comunitate cand de fapt vina era la tine.

| sierra1 a răspuns (pentru 32Miuau23):

Ai văzut că a mers?

| Nilsson a răspuns (pentru johnnny123):

Răspunsul meu a venit înainte să dea clarificări, dacă erați așa deștepți (tu și ceilalți miștocari) ați fi văzut categoria la care a fost postată întrebarea și ați fi bănuit că are vreo legătură cu spectrul cromatic.

| johnnny123 a răspuns (pentru Nilsson):

Eh, din pacate nu toti suntem la nivelul tau de inteligenta.

Sincer ma mir ca ai avut timp sa raspunzi la o intrebare atat de banala cand de regula iti folosesti aceasta inteligenta superioara pentru a-l slavi pe Dumnezeu si a promova teorii ale conspiratiei.

| Nilsson a răspuns (pentru johnnny123):

Nu urmăresc categoria Artă, am zărit întâmplător întrebarea pe prima pagină și eram curios, nevăzând categoria nu mi-am dat seama nici eu la ce se referă exact.
Am zis să îi dau măcar eu un răspuns util, că deja apăruseră câteva ironii.
De fapt, a fost voia lui Dumnezeu să intru pe site exact la momentul potrivit (nici prea devreme ca să nu văd întrebarea, nici prea târziu după ce a explicat) și să le dau peste nas unora care îi iau peste picior pe cei care cred în Dumnezeu. happy

| johnnny123 a răspuns (pentru Nilsson):

Daca Dumnezeu are opinii legate de momentul in care trebuie sa intri tu pe TPU inseamna ca se plictiseste foarte tare in ultima vreme.

In fine, important este ca tu crezi ca ai dat cuiva peste nas.