| NonZarek a întrebat:

Cum pot atrage atenția unei edituri pentru a-mi publica cartea? Recent am finalizat un manuscris, am rugat câteva persoane sa îl citească și tuturor le-a plăcut. Vreau neapărat sa îl public însă, nu știu ce pot sa fac pentru a întra în legătură cu o editura, am trimis mail și deja de 2 luni nu am primit niciun răspuns.

Idei?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Sună la editori, vorbește cu ei inainte de a trimite!

| Dismally a răspuns:

O poti publica oriunde dar pe banii tai, daca vrei sa te bage in seama o editura trebuie sa fii cunoscut, altfel sansele sunt foarte mici, gandeste-te ca Joanne Rowling, cea care a scris Harry Potter a fost refuzata de toate editurile la care a incercat, una singura a fost dispusa sa incerce si au castigat mai mult decat ar fi visat vreodata happy