| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac un jurnal adica cu hartie. sa mi-l fac singura si sa aiba si cheita?

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Iei un caiet, ii rupi copertile, ii pui unele groase de carton, vezi tu cu ce le lipesti, ...pe coperta vezi tu cum lipesti niste gaici si ii pui un lacatel cu cheita,...

| ioanaa a răspuns:

Pai. sunt de cumparat in librarii jurnale, cu cheita. Sunt multe modele si sunt sigura ca o sa gasesti ceva dragut, pe placul tau.

| doinitza a răspuns:

Eu tot am o agenda personala sau un jurnal in care scriu ce simt ce am facut sau ce planuri am. Jurnalul poate fi un caiet simplu principalul tu sa-l faci fermecator, enigmatic. Si nu numaidecit trebuie sa aiba cheita, trebuie sa aiba un loc sigur unde sa stea...bafta

| domidoc a răspuns:

Iei un caiet[adica un jurnal] cu coli de hartie, scrii in el cu manutza ta[adica singura] ce-ti trece prin cap, apoi il inchizi intr-o ladita cu lacatzel si cheita. Gata jurnalul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cand vine iarna