| Alexandrinaa a întrebat:

Cum poti intra in Cartea Recordurilor? Ce conditii trebuie sa indeplinesti? Care sunt pasii pe care trebuie sa-i faci in cazul unei opere muzicale, de exemplu? Ceva unic. Nu neaparat ceva mai mare, mai mult sau mai michappy. Va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna,
Trebuie sa intri intai pe site-ul http://www.guinnessworldrecords.com asa cum mentionat si @asucme, apoi sa iei legatura cu cei de la inregistrarea pentru Cartea Recordurilor. Va trebui sa prezinti ceva special ce nu a mai fost facut pana acum, sau sa dobori vreunul dintre recordurile mentionate.
Iti urez mult succes!
Daniela

| George_Flaviu_Goia_1977 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna ma numesc george, ma puteti ajuta sa iau legatura cu cei de la Cartea Recordurilor nu stiu lb Engleza am de inregistrat un record

9 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Vroiam sa te intreb cum a fost concertul... pe 23 - n-am uitat, dar n-am putut veni... Sper sa puteti intra in Cartea Recordurilor. Am vazut ca sunt mai sus date informatiile...

assiris
| assiris a răspuns:

Sunt doua situatii prin care poti accesa acolo: sa faci ceva ce s-a mai facut dar mult mai performant sau sa faci ceva ce nu s-a mai facut niciodata. De exemplu, in domeniul muzical, daca cineva a suflat in trompeta 24 de ore fara intrerupere, scotind un sunet de 24 de ore, daca tu sufli 25 il detronezi pe individ si intri in cartea recordurilor. Dar asta facuta oficial, cu juriu din partea lor cu tot tacimul.

| d0i0n0 a răspuns:

Trebuie sa faci ceva la o varsta frgeda pe care numai un adult lar putea face dar ceva mai interesant sau ceva cum scrie mai jos ce nu a mai facut nimeni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In domeniul muzical nu stiu... cea mai longeviva piesa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu semeni cu alta persona... ceea ce este unic...deci totul este posibil big grin... da exista un "dar"winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar as dori sa dau un record despre baterea mingi de pamant am dat de 10000 mingea de pamant ma gasesti pe eduardbota@yahoo.com

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar pentru cel mai mare bulgare de zapada are 1, 40 m

| asucme a răspuns:

Toate informatiile pe care le cauti le gasesti pe siteul oficial: http://www.guinnessworldrecords.com