| mjr2011 a întrebat:

Cum se publica o carte? Si cati bani trebuie' sa dau pe ea?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai doua posibilitati: 1.Sa ti-o publice o editura de gen, sens in care sa trimiti manuscrisul la cate una si atunci nu o sa te coste nimic, dimpotriva o sa primesti o suma, conform negocierii cu editura. 2.Sa o publici pe cheltuiala ta, sens in care trebuie sa contactezi cateva tipografii si sa vezi unde iti revine mai ieftin (este mai bun raportul calitate/pret), in functie de numarul de exemplare pe care l-ai putea comercializa. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Bog15 a răspuns:

Mie inca mi-e lene sa ma apuc ca vreau de mult sa fac, dar din cate am inteleg, cel mai ok e sa trimiti manuscrisul la diverse edituri sa vezi raspunsuri, si fie daca cred ca e buna, o sa ti-o publice si promoveze ei, sau daca cred ca nu merita, poti tu sa scoti cate exemplare vrei tu, contra cost, costul nu stiu, dar nu trebuie neaparat la editura, sunt si altii ce se ocupa