| Emia9834 a întrebat:

Cum spui unui baiat ca nu-l placi? Dar delicat... Funda.

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

"uite. eu nu vreau sa te ranesc, dar nu simt nimic pentru tine. Asa ca, obisnuieste-te cu ideea te rog. Putem ramane prieteni, dar din pacate nimic mai mult"
Sau, ai putea sa stai cu el o vreme, dar sa te porti mai urat cu el, ca sa nu mai vrea sa fie cu tine.
O zi buna!

12 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Îi spui doar că nu simți același lucru și-l rogi să nu-ți mai facă curte. Atât! Mai mult și mai frumos nu ai ce să îi zici. Se va supăra și așa dar asta e problema lui până la urmă. Poate reacționa urât, te poate bârfi dar asta ține de maturitatea lui și nu trebuie să pui la suflet.
O greșeală enormă e să îi spui chestii gen „știi... ești un băiat super, hai să fim prieteni" etc. O să creadă ori că-l „vrăjești" ceea ce-l va enerva și mai tare sau va crede că-l faci urât! Dacă îi spui că e super, deștept etc dar nu vrei să fii cu el, va rămâne cu o variantă: fizicul!

| MaXim1trafic0de1drogusoare a răspuns:

Eu cred ca ' ca asa: (si eu am spus si o mers big grin)
"uite, stii noi ne distram bine impreuna, si uh pentru mine esti un bff, dar nu mai multh.Sa nu te simti prost din cauza asta, ca oricum noi o sa ramanem cei mai boni pr, si poti sa contezi pe mine pentru orice."
daca' nu merge si se supara, o sa'i treaca, destul de repede, ca daca' te place inseamna ca vrea sa fit bff. big grin

| lowfive a răspuns:

Clasicul "imi place de tine, dar doar ca prieten", desi s-au cam prins si ei ce inseamna asta. Sau ai putea sa i-o spui intr-un mod amuzant sau macar in timp ce faci ceva amuzant, care sa-i distraga atentia de la mesaj. o.o

| Gumițăă a răspuns:

Il iei de o parte si ii spui ceea ce simti

| aliceinchains a răspuns:

Bună,
Nu ai cum să îi spui unui băiat că nu îl placi fără să îl rănești...
Subscriu @FucktheSystem.

| FucktheSystem a răspuns:

Asa ii spui : "Nu te plac delicat"

| SabinaRsT a răspuns:

Din propria experienta, uite eu sunt alta fire nu sunt genul tau si nu cred ca ne potrivim (e frumos elegant si delicat )

| Sl?nin?CuCeap? a răspuns:

Si eu am fost in cazul asta happy i-am zis ca poate ar trebui sa gasim pe altcineva si sa o lasam moale intre noi doi. lucrurile se mai schimba, sorry.

La mine a inteles happy succes

| PetroKida a răspuns:

Ii spui...
Ca il vezi ca pe un amic... de treaba;-?

| Emia9834 explică:

MUltumesc muuulltbig hug toate sunt ff folositoarebig hug multumesc. Paste Fericit!big hug

| Emia9834 explică:

Va multumesc muult pentru raspunsuri. toate au fost ff folositore. big hug Paste fericit>big grin

| anca_7581 a răspuns:

Poti sa ii spui asa ca e dragut arata bine dar nu e baiatul potrivit tie. sa nu fie trist ca va gasi el pe cineva