| Roza21 a întrebat:

Cum va preparati panza pentru pictat?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Eu am aflat de la un pictor cum se prepara pinza ca la carte. Insa te asigur ca cei mai multi nu o fac asa, pentru ca nu este usor. Dupa ce se intinde bine pinza pe rama, se da cu clei de oase (care pute groaznic cind e pregatit) de doua ori. Apoi, de trei ori cu culoare alba. Si abia apoi poti picta pe acea pinza. Si doar asa este garantat ca pictura ta va tine in timp.

| djalexandrual a răspuns:

Iau o panza ce o gasesc prin casa numai sa fie alba... fa un fel de rama si intindeo si prindeo in cuiehappy

| MRrs a răspuns:

Pai daca e panza cumparata separat de sasiu o pun pe sasiu ( o capsez ) apoi o dau cu clei de oase si voila!