| InspectorulTPU a întrebat:

Daca am note mici la scoala si nu prea ma pricep la mate si imi place foarte mult informatica si chiar am vointa de a invata la ea si imi place forte mult o zi e cat 3 e de bine? Adica ma refer sa continui cu informatica? Exista licee de info fara mate? Sau chiar si asa sa continui? ma ajutA?

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Si mie imi place informatica mult, si din pacate nu exista licee fara mate, info fara mate= 0, pentru info trebuie sa stii bine mate si engleza; romana, muzica, istoria etc nu conteaza asa mult la informatica,

| florina15 a răspuns:

E cm complicat, pentru ca matematica si informatica merg mana in mana, mate fara info merge dar invers nu.Ia niste ore de mate ca o sa te ajute foarte mult mai ales daca iti place atat de mult si vrei sa o continui ai nevoie de matematica.Succes ca nu e chiar atat de grea.