| IulianMMI a întrebat:

Am si eu o problema, am intrat la unul din cele mai bune licee, la care se bune note mici. Media mea generala a fost 8, 76, dar au fost medii mult mai mici. In fine, sunt pe mate-info intensiv informatica, si nu inteleg deloc informatica. De la notele mici mi s-a acrit de orice materie.
Intrebarea mea este, cum as putea sa mi gasesc iarasi cheful?
Sau cum sa mi descopar pasiunile, mi-e foarte frica ca voi ajunge un ratat in viata, orice sfat e binevenit.

Răspuns Câştigător
| sprezero a răspuns:

Ia-o incet...
De unde gandurile astea la tine?
Ce...crezi ca esti singurul care a dat de greu intr-un anumit mediu? Asta inseamna "gata, renunt"?
Ridica capul, sus inima!
Internetul e plin de lectii amuzante si caraghioase de pregatire, gratuite...
Poti invata orice, distrandu-te...
Pasiunile... Ce faci tu cel mai mult macar odata pe zi dar zilnic?

1 răspuns:
| Gillian a răspuns:

Daca nu te descurci, cel mai bine ar fi sa te transferi. Poate la un liceu mai putin bun decat acesta sau poate la un alt profil.
Incearca sa iti gasesti vocatia. Pune-ti intrebarile: 'Asta este ceea ce imi doresc de la viata?', 'Oare asta este adevarata mea pasiune?', 'Sunt si voi fi fericit asa?'