| Username124 a întrebat:

Cum este la mate-info? Iar informatica este grea? Îmi place foarte mult matematica, dar cu informatica nu sunt prea familiarizat, nu mă pricep chiar atât de bine. Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cu informatica nu sunt prea familiarizat, nu mă pricep chiar atât de bine."

dacă deja ai habar de ea, ințelegi cum e și poți aprecia mai bine ca noi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca te intelegi cu matematica, e de bine treaba. Daca era invers era mai nasol...

| Username124 explică (pentru GabiDumitrescu):

A, mulțumesc! Din fericire, nu e invers! happy

| PainTech a răspuns:

Cum este la mate-info?
Depinde ce aptitudini si preferinte ai. Daca nu iti place matematica si esti pe memorat informatii mate-info nu e pentru tine.
Unii zic ca e cel mai nasol profil, eu nu stiu ce sa zic. Pe mine asta m-a pasionat, nu mi s-a parut prea dificil.

Iar informatica este grea?
Daca esti atent nu e greu. Limbajul e destul de natural. Mai greu sunt algoritmii, care trebuie invatati LOGIC.
Ar mai fi de completat : informatica nu are absolut nicio treaba cu TIC-ul din scoala gimnaziala.

Informatica se ia de la 0 la liceu. Nu trebuie sa fi familiarizat.

| Username124 explică (pentru PainTech):

Am înțeles! Mersi mult de tot!

Răspuns utilizator avertizat
| unu3doi2trei1 a răspuns:

Te ia de la zero la informatică, în clasa a9-a. Dacă ești atent/ă o stăpânești fără probleme.

Întrebări recente